OldTown Festival

12:00

Kiedy

17.07 - 22.07.2017
godz.: 12:00

Gdzie

Opuszczone lotnisko
Warnice
Stargard

OldTown to największy w Polsce i rozpoznawalny na całym świecie festiwal osadzony w realiach postapokalipsy, czyli wyobrażeniu świata po globalnej zagładzie atomowej. Organizatorzy czerpią inspiracje z licznych dzieł kultury: kultowych gier z serii Fallout, filmów typu Mad Max czy książek z uniwersum Metro 2033.

Przez 72 godziny teren festiwalu staje się areną niezwykłej gry fabularnej osadzonej w rzeczywistości świata zniszczonego przez wojnę nuklearną. Taki rodzaj gry nazywa się larpem (ang. live action role-playing) i zyskuje coraz większą popularność zarówno w Polsce jak i na świecie. Każdy uczestnik wciela się w wymyśloną i przygotowaną przez siebie postać. Jego wybory i działania mają wpływ na otaczający go świat – to jak potoczą się losy postaci, drużyny, a także całej wioski zależy od jego decyzji. Gracz często staje przed trudnymi wyborami moralnymi: postąpić szlachetnie i narażać swoje życie, czy łatwo się wzbogacić, ale wystawić innych na pewną śmierć.

Poza larpem na gości OldTown czekają także konkursy, prelekcje, warsztaty teatralne, wielka sesja fotograficzna, galeria postapkaliptycznej sztuki, walki bokserskie, nocne imprezy muzyczne i wiele innych  atrakcji.

Źródło: Organizator