Old Breakout

20:00

Kiedy

02.12 - 02.12.2017
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: od 43 zł
Kup bilet

Gdzie

Klub Kawałek Podłogi
Piastowska 21
Koszalin

Różne bywają spotkania po latach. Wspomnień nieraz za dużo, słów za mało. Ale bywa l tak, że słowa, których aż nadto, trzeba jeszcze ubrać w muzykę. Tamtą sprzed lat czy tę zupełnie nową. l to właśnie przydarzyło się grupie starych muzycznych przyjaciół…

28 września 2013 roku z inicjatywy Kazimierza Pabiasza w Józefowie pod Warszawą w ramach dorocznego festiwalu Lep na Bluesa odbył się koncert z udziałem dawnych członków grupy Breakout, legendarnej rockowej formacji, założonej przez Tadeusza Nalepę za namową Franciszka Walickiego na bazie zespołu Blackout prawie pół wieku temu. Entuzjastycznie przyjęty, naszpikowany wzruszeniami muzyków i publiczności występ stał się naturalnym impulsem dla nagrania płyty z nowymi utworami „Za głosem bluesa idź”. Poszli za tym głosem, a wszystkie teksty znów napisał Bogdan Loebl.

W składzie Old Breakout grali i grają legendarni muzycy z zespołu Breakout: Józef Hajdasz, Krzysztof Dłutowski, Zbigniew Wypych, Tadeusz Trzciński (harmonijka), Bogusław Maciej Kubicki (gitara basowa) i Winicjusz Chróst (gitara) w towarzystwie przyjaciół a zarazem wspaniałych muzyków z Oddziału Zamkniętego: Dariusz „Wodzu” Henczel (perkusja), Piotr Ożerski (gitara) i Jacek Korzeniowski (hammond) oraz człowiek, który zebrał wszystkich do „kupy” – śląski bluesman Kazimierz Pabiasz (voc., gitara)

 
Źródło: Organizator

Kup bilet