Oktoberfest Szczecin

16:00

Kiedy

18.10 - 19.10.2019
godz.: 16:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Aleja Kwiatowa
Plac Żołnierza Polskiego
Szczecin

Oktoberfest Szczecin

Jarmarki organizowane w ramach projektu Kolorowa Aleja już na dobre wpisały się w miejski kalendarz wydarzeń. Imprezy ekologiczne, Piknik Skandynawski i wreszcie najtłumniej odwiedzane Jarmark Wielkanocny i Bożonarodzeniowy cieszą się rosnącym uznaniem szczecinian i turystów. Razem z ilością odwiedzających rośnie sam teren imprez, bowiem te największe odbywają się już nie na jednym, a trzech placach w centrum miasta. Najwyższy czas wzbogacić również ofertę wydarzeń, poszerzając ją o prawdziwe święto złotego trunku.

Oktoberfest to liczący ponad 200 lat tradycji jeden z największych festynów ludowych na świecie, dobrze znany szczecinianiom chętnie odwiedzającym zachodnich sąsiadów. W tym roku piwne święto zagości po raz pierwszy w Szczecinie i zyska nasz własny, lokalny charakter, łącząc monachijską tradycję ze szczecińską przestrzenią miejską i rodzimymi piwowarami.

Chmielne dekoracje, przysmaki rodem z Bawarii, muzyka grana na żywo i wreszcie bogata oferta rzemieślniczych piw. Aleja Kwiatowa wypełni się stoiskami, spośród których każdy odnajdzie swój ulubiony browar. Pilzner, lager, koźlak, porter, pale ale, pszeniczne, a może smakowe? Odwiedzający z pewnością znajdą coś dla siebie w bogatej ofercie wystawców.

Oktoberfest Szczecin to nie tylko gastronomia, ale też doskonała zabawa. Konsumpcji piw i bawarskich specjałów towarzyszyć będą degustacje i pokazy piwne, a także scena, na której zagoszczą stand-upy, quizy i konkursy oraz muzyka grana na żywo.

Wydarzenie stanowiące część cyklu imprez organizowanych w ramach projektu Kolorowa Aleja będzie również elementem obchodów Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej organizowanych przez Biuro Prezydenta Miasta.

Atrakcje

  • Bogata oferta piw kraftowych
  • Degustacje i pokazy piwne
  • Stand-up
  • Quiz
  • Muzyka na żywo

Źródło: Organizator