Okruchy morskiego życia – spotkanie z Katarzyną Wolnik-Sayną

18:00

Kiedy

09.08 - 09.08.2018
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Empik Kaskada
ul. Niepodległości 36
Szczecin

Okruchy morskiego życia - spotkanie z Katarzyną Wolnik-Sayną

Książka z morskimi opowieściami autorstwa Katarzyny Wolnik-Sayny przenosi czytelnika do świata, w którym niepodzielnie panują wilki morskie. „Przez morze bez kapci” (Wydawnictwo Sol), to zbiór jedenastu reportaży, których bohaterami są m.in. żeglarz Radek Kowalczyk, słynny kajakarz i podróżnik Aleksander Doba czy autor szantowego przeboju „Gdzie ta keja” – Jerzy Porębski. Już 9 sierpnia, autorka zabierze publiczność w rejs pełen emocji i wspomnień podczas spotkania w salonie Empik Kaskada.

Książka „Przez morze bez kapci” pokazuje proces powstawania reportażu od kuchni, a dołączona do niej płyta zawiera dźwiękowe zapisy życia bohaterów wypełnione łopotem żagli, szumem morza i komendami pokładowymi. Reportaż niesie ze sobą cały ładunek emocji, dynamikę wypowiedzi i ciszę, która pełni funkcję niebagatelną. Dźwięki zarejestrowane na taśmie autorka postanowiła opisać w sposób dotychczas niepraktykowany. Dodaje do nich własne wspomnienia, refleksje i emocje.

Morze jest soczewką skupiającą i uwypuklającą ludzkie wady i zalety. To tam trzeba błyskawicznie podejmować najważniejsze decyzje. Tam uwypukla się wartość człowieka. Słuchając i czytając morskie opowieści, można albo zazdrościć ich bohaterom, albo wstać i ruszyć w swój rejs życia.

Katarzyna Wolnik-Sayna – dziennikarka Radia Szczecin i autorka reportaży, m.in. nagradzanych „Wyspa szczęśliwych dzieci” i „To już koniec tej piosenki”.

Źródło: Empik