Ojciec chrzestny

18:00

Kiedy

24.03 - 24.03.2017
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 10 zł

Gdzie

Klub Delta
ul. Racławicka 10
Szczecin Dąbie

Kategorie


„Ojciec chrzestny” (USA 1972, czas 170 minut)
reż. Francis Ford Coppola

Dokładnie 24 marca 1972 roku w amerykańskich kinach zadebiutował jeden z najważniejszych i najlepszych filmów w historii kina. Dokładnie tego samego dnia, ale 45 lat później Klub Delta zaprasza na seans specjalny filmu „Ojciec chrzestny”. To zdecydowanie wyjątkowa okazja, by to arcydzieło obejrzeć na dużym ekranie. Przed seansem prelekcję wygłosi Krzysztof Spór.

Ta rodzinna epopeja gangsterska do dziś przekonuje znakomitym sposobem opowiadania historii, perfekcyjną pracą realizatorską i mnóstwem wybitnych kreacji aktorskich z Marlonem Brando na czele. Scenariusz „Ojca chrzestnego” powstał na podstawie książki Mario Puzo, a za filmową wersję odpowiada Francis Ford Coppola.

„Ojciec chrzestny” uznawany został przez Amerykański Instytut Filmowy za jeden z najlepszych filmów w historii i zdanie to potwierdza wielu widzów, dla których film ten jest arcydziełem amerykańskiego kina. Mistrzowski obraz Francisa Forda Coppoli przedstawia losy gangsterskiej rodziny Corleone, na której czele stoi dostojny, nieustępliwy i honorowy Vito (Marlon Brando). Historia koncentruje się jego synach, z których każdy inaczej patrzy na rodzinny interes. Najmłodszy z nich Michael (Al Pacino) pragnie innego życia i nie planuje angażować się w skomplikowany świat gangsterskich relacji. Niestety los chce inaczej…