Ogólnopolski weekend księgarń kameralnych

11:00

Kiedy

22.04 - 23.04.2017
godz.: 11:00

Gdzie

Kluboksięgarnia Kulturka
al. Wojska Polskiego 46/U1,
Szczecin

Kategorie


22 kwietnia (sobota) o godz. 11:00
„Sportowcy czytają dzieciom” kluboksięgarnia Kulturka oraz sportowcy serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na spotkanie czytelnicze, podczas którego znany i lubiany sportowiec przeczyta dzieciom fragmenty książki. Szczecińscy sportowcy przyjęli zaproszenie, gdyż mocno wspierają ideę popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, chcieli również pokazać dzieciom, że czytanie książek jest fajne i ważne dla rozwoju intelektualnego dziecka.  Będzie też czas na wspólne zdjęcie oraz zdobycie autografy!
Wstęp wolny!

22 kwietnia (sobota) o godz. 12:30
Organizatorzy zapraszają na spotkanie autorskie z Panią Moniką Marin, autorką serii książek „Kroniki Saltamontes”, będących pełną przygód i wzruszeń powieścią przygodową dla całej rodziny. Adam i Aleks – dwóch młodych przyjaciół z sierocińca, jeden obdarzony nieprzeciętną intuicją, a drugi inżynieryjnym umysłem – konstruują Maszynę do Produkowania Szczęścia. Nagle ich życie zmienia się nie do poznania, a oni wyruszają w podróż w poszukiwaniu domu, za którym tęsknią. 

W trakcie spotkania autorka przeczyta fragmenty książki, opowie w jaki sposób powstała historia chłopców oraz jak można napisać własną książkę. Będzie można również zakupić książkę z autografem autorki.
Wstęp wolny!
Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: księgarnia@kulturka.net.pl

22 kwietnia (sobota) godz. 14:00
„Arcydziełka” -zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których wykonamy z różnych materiałów własne książki przestrzenne i napiszemy do nich krótką historię. Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia.
Wstęp wolny!!!

Zapisy: ksiegarnia@kulturka.net.pl lub tel. 511770912

23 kwietnia (niedziela) godz. 12:15
„Sportowcy czytają dzieciom” kluboksięgarnia Kulturka oraz sportowcy serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na spotkanie czytelnicze, podczas którego znany i lubiany sportowiec niespodzianka przeczyta dzieciom fragmenty książki. Szczecińscy sportowcy przyjęli zaproszenie, gdyż mocno wspierają ideę popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, chcieli również pokazać dzieciom, że czytanie książek jest fajne i ważne dla rozwoju intelektualnego dziecka.  Będzie też czas na wspólne zdjęcie oraz zdobycie autografy!
Wstęp wolny!

23.04.2017 (niedziela) godziny: 12:00 – 15:00
Kluboksięgarnia Kulturka zaprasza na Spacer Szlakiem Szczecińskich Księgarń Kameralnych.
Wyjątkowy spacer, prowadzący z Wałów Chrobrego – kluboksięgarni FiKa, poprzez centrum miasta do Alei Wojska Polskiego – kluboksięgarnia Kulturka, idąc na Jasne Błonia – księgarnio – kawiarnia „Między Wierszami”, kończąc w najstarszej niezależnej i kameralnej księgarni SEDINA na skrzyżowaniu ulic: Felczaka i Wyzwolenia. Spacer poprowadzi sczeciński przewodnik Tomasz Wieczorek.
Idea jest prosta: pakujesz plecak i siły na cały dzień i spaceruj z Nami, lub po prostu wybierz jeden z odcinków trasy i poznawaj miasto i lokalne księgarnie. Zapraszamy!

Dla każdego uczestnika wydarzeń w dniach 22-23.04.2017 przewidziana jest słodka niespodzianka.

Z okazji Weekendu Księgarń Kameralnych przy zakupie książki oferujemy również:

20% zniżki na cały asortyment kawiarniany, unikalną torbę z wydarzenia oraz 5% kupon rabatowy na kolejne zakupy z oferty książkowej ważny przez miesiąc.

22-23.04.2017 Weekend Księgarń Kameralnych objęty został patronatem INKU – Szczecińskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.