Od małego do starszego – wolontariat dla każdego!

09:00

Kiedy

24.06 - 24.06.2019
godz.: 09:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Teatr Letni im. Heleny Majdaniec
Fałata 2
Szczecin

Od małego do starszego - wolontariat dla każdego!

NieWielki  Festiwal  Wolontariatu to międzypokoleniowe  święto  wolontariatu     i wspólnego, aktywnego spędzania czasu razem. Festiwal łączy dzieci i seniorów we wspólnej aktywności. To święto pomagania i współdziałania najmłodszych i najstarszych szczecinian – przedszkolaków i seniorów. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich sympatyków wolontariatu  i samych wolontariuszy.

Harmonogram:

09:00 Gry i zabawy europejskie, poprowadzi grupa dwudziestu jeden wolontariuszy europejskich. Na co dzień działają w szczecińskich przedszkolach, szkołach i w biurze Stowarzyszenia POLITES. Teraz kończą swój 10 miesięczny pobyt w Szczecinie w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. To wydarzenie to okazja do kontaktu z różnymi kulturami i osobami pochodzącymi z  Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Łotwy, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Ukrainy, Włoch.

10:00 NieWielki Festiwal Wolontariatu – wydarzenie artystyczne, występy teatralne, taneczne i wokalne dzieci i seniorów. W programie:

  •  „Wiosenna przygoda bociana Gabrysia”-  spektakl, Przedszkole Publiczne nr 75
  • Ahoj! – występ taneczno- wokalny, Przedszkole Publiczne nr 27 “Żagielek”
  • Srebrzyści Akordeoniści – trio akordeonowe starszych panów, którzy spotkali się po latach, aby pomuzykować na swoich ulubionych instrumentach.
  • Seniorita – zespół wolontariuszy i przyjaciół Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W swoim repertuarze ma polskie przeboje z lat 50-tych i 60-tych.

 

Źródło: Organizator