Obraz kartograficzny Pomorza i miast pomorskich na mapach i planach

12:00
mapy

Kiedy

27.10 - 27.10.2016
godz.: 12:00

Gdzie

Książnica Pomorska
Podgórna 15/16
Szczecin

Obraz kartograficzny Pomorza i miast pomorskich na mapach i planach

Międzynarodowa Asocjacja Kartograficzna ustanowiła rok 2016 Międzynarodowym Rokiem Mapy. Jego ideą jest zgłębienie sztuki tworzenia i technologii opracowywania, a także umiejętności korzystania z map i podkreślenia ich ważności w przekazywaniu informacji geograficznej we współczesnym świecie.

Obok innych państw świata w obchody i świętowanie Międzynarodowego Roku Mapy włączyła się również Polska. Z tej okazji w Książnicy Pomorskiej została przygotowana wystawa oryginalnych map Pomorza i planów Szczecina z XVI-XIX w. Uzupełnieniem ekspozycji zabytkowych obiektów będą powiększone reprodukcje map pomorskich autorstwa wybitnych kartografów, które zostały wydane przez znane oficyny wydawnicze. Ponadto na planszach pokazane zostaną mapy Pomorza i plany miast pomorskich wraz z
opisami. Głównym założeniem wystawy jest podkreślenie walorów historycznych, naukowych, poznawczych i estetycznych prezentowanych obiektów kartograficznych. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających wystawę będzie prezentacja multimedialna „O mapach wczoraj i dziś słów kilka” oraz możliwość obejrzenia modeli i zdjęć lotniczych skanowanych laserowo poprzez aplikację zainstalowaną w telefonie komórkowym.

Wystawę będzie można oglądać do 30 listopada 2016 roku.

Wystawa pod patronatem portalu Infoludek.pl.

Źródło: Organizator