Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego pod hasłem „Zdrowie Psychiczne – Na TAK”

11:00

Kiedy

10.10 - 10.10.2016
godz.: 11:00

Gdzie

Plac przy ulicy Wyszyńskiego w Policach, Restauracja Włoski Ogród w Policach przy ulicy Korczaka 5

Ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) Dzień Zdrowia Psychicznego przypada 10 października 2016 r., dlatego w okolicy tej daty w całym kraju podejmowane są inicjatywy, a także obchody święta zdrowia psychicznego. W ramach obchodów zorganizowany zostanie w godz. 11.00-16.00 festyn na placu przy ulicy Wyszyńskiego w Policach, jak również projekcja filmu połączona z panelem dyskusyjnym na temat środowiskowej opieki psychiatrycznej, który poprowadzi psychiatra, Pana Krzysztof Domagalski. Pokaz filmu z panelem dyskusyjnym odbędzie się w godz. 17.00-19.00 w Restauracji Włoski Ogród w Policach przy ulicy Korczaka 5.

Podczas festynu na wyodrębnionych stanowiskach swoją działalność prezentować będą organizacje pozarządowe działające w obszarze zaburzeń psychicznych. Ponadto będzie można uzyskać bezpłatną poradę specjalisty – psychiatry, psychologa, terapeuty uzależnień. Jak na festyn przystało, organizowane będą również gry, zabawy i konkursy dla jego uczestników oraz występy chórów i zespołów.

Celem przedsięwzięcia jest integracja środowiska osób doświadczających różnych zaburzeń psychicznych, ich rodzin, a także stowarzyszeń działających na tym polu. Ponadto pragniemy przedstawić społeczeństwu faktyczny obraz osób doświadczających kryzysów psychicznych oraz przeciwdziałać ich wykluczeniu społecznemu.

Źródło: Organizator