Nouvelle Vague

20:00

Kiedy

17.06 - 17.06.2019
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 99zł – 129zł

Gdzie

Filharmonia im. M. Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Nouvelle Vague

Nouvelle Vague to francuski kolektyw muzyczny, który w roku 2003 założyli producenci Marc Collin i Olivier Libaux. Formacja nazwą nawiązuje do zjawiska nowej fali we francuskiej kinematografii w latach 60. Choć ich twórczość to przede wszystkim covery, ale ich dobór i wyjątkowy sposób podania wyróżniają zespół od początku kariery.

Pierwszy album Nouvelle Vague z 2004 roku zawierał nowe wersje klasycznych utworów z nurtu new wave, z repertuaru takich zespołów jak Joy Division, Dead Kennedys, The Clash i Depeche Mode. Wszystkie utwory utrzymane były w klimacie łagodnej bossa novy z kobiecym wokalem.

Kolejny album, zatytułowany „Bande à Part” (2006), to kolejne ciekawe covery znanych utworów między innymi „Ever Fallen in Love?” Buzzcocks, „Blue Monday”  New Order, „The Killing Moon” Echo and the Bunnymen i „Heart of Glass” Blodnie.

Piosenki znalazły uznanie wśród specjalistów od reklamy i kilka z nich zostało wykorzystanych w kampaniach w Wielkiej Brytanii i USA. W nagraniach albumu „Bande à Part” Nouvelle Vague wsparły wokalistki, między innymi Mélanie Pain, Marina Celeste i Phoebe Killdeer.

Oryginalność projektu przełożyła się na międzynarodowy sukces grupy, miliony sprzedanych płyt oraz trasy i koncerty w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, takich jak londyńska Royal Albert Hall, Hollywood Bowl w Los Angeles czy paryska Olympia. W 2011 roku zespół rozpoczął współpracę ze znanym projektantem Jean-Charlesem de Castelbajac. W tym czasie założyciele Nouvelle Vague brali udział także w innych projektach muzycznych.

W 2016 roku ukazal się ostatni album „I Could Be Happy”. Ponownie są to klasyczne utwory punkowe i post-punkowe w charakterystycznym dla Nouvelle Vague klimacie i stylu. Album wyróżnia udział zaproszonych gości – kubański zespół wspiera grupę w „A Manner of Speaking”, mariachi z Meksyku w utworze „Killing Moon”, a indyjscy instrumentaliści w „Ever Fallen in Love”. Raz jeszcze przekonujemy się jak ciekawie i udanie można modelować i przetwarzać muzykę.

W 2019 roku zespół celebruje swoje 15-te urodziny. Podczas europejskiej trasy koncertowej zobaczymy wspaniałe wokalistki – Mélanie Pain oraz Élodie Frege, które od lat współtworzą niezapomniany klimat Nouvelle Vague.

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Organizator