Nocny Pociąg do Muzeum

17:00

Kiedy

18.05 - 18.05.2019
godz.: 17:00

Gdzie

Muzeum Galerii Brama
ul. Wysoka Brama 2
Gryfice

Nocny Pociąg do Muzeum

Pociągiem do muzeum.

Muzeum Narodowe w Szczecinie oraz Nadmorska Kolej Wąskotorowa zapraszają do Gryfic na kolejną edycję imprezy Nocny Pociąg do Muzeum, w ramach 14. Europejskiej Nocy Muzeów.

Atrakcje

Sobotnia impreza będzie miała charakter otwartego pikniku. Już od godz. 17:00 będzie można odwiedzić Muzeum Galerię Brama i zobaczyć wystawę fotograficzną „Wędrówki Wyobraźni „autorstwa Krzysztofa Lachowicza. Miłośnicy kolei wąskotorowych będą mieli rzadką okazję, by zobaczyć wystawę starych parowozów i eksponatów kolejowych w niezwykłej iluminacji świetlnej na Wystawie Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych a także odwiedzić zaplecze Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej – miejsce, które na co dzień nie jest udostępniane dla zwiedzających. Nadmorska Kolej Wąskotorowa udostępni również ręczną drezynę, którą będzie można się za darmo przejechać. Kolejną atrakcją, szczególnie dla najmłodszych uczestników Europejskiej Nocy Muzeów będzie mini-replika wąskotorowej lokomotywy parowej Px48, którą zaprezentuje Park Miniatur i Kolejek z Dziwnowa. Miniatura z Dziwnowa jest wiernym modelem polskiego parowozu Px48, produkowanego w latach 50-tych ubiegłego stulecia, ręcznie wykonanym z metalu w skali 1:6. Do miniaturowej lokomotywy dołączone są wagoniki, które mogą przewieźć nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe.

W programie sobotniej imprezy przewidziane są też występy artystyczne. Część artystyczną rozpocznie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Red Swing Low, z Gryfickiego Domu Kultury, a następnie na scenie wystąpi duet 2ManARMY, grający rockowe covery w akustycznych aranżacjach oraz znana szczecińska grupa bluesowa  After Blues. Koncert poprowadzi Szymon Kaczmarek.

Dojazd na imprezę dwoma pociągami

Na imprezę w Gryficach będzie można dojechać pociągiem specjalnym od strony Kołobrzegu (więcej szczegółów na : www.kolejki.muzeum.szczecin.pl ) oraz Nadmorską Koleją Wąskotorową z gminy Rewal. Powitanie pociągów odbędzie się na stacji w Gryficach przez gryficką orkiestrę dętą Red Swing Low, która następnie przeprowadzi uczestników do miejsca imprezy.

Odjazdy pociągu z gminy Rewal: Pogorzelica (odjazd 17.45), Pogorzelica Sandra (17:50), Niechorze (17.55), Niechorze Latania Morska (17.58), Śliwin (18.09), Rewal (18.14), Trzęsacz (18.20).

Bilety, w promocyjnej cenie 10 zł, obejmującej przejazd koleją wąskotorową na trasie z Pogorzelicy do Gryfic oraz powrót autokarem, będzie można kupić u konduktora w pociągu.

Osoby z gminy Rewal, zainteresowane przejazdem na imprezę wąskotorówką  prosimy o rezerwację przejazdu mailowo na adres: kolej@rewal.pl, w celu zapewnienia odpowiedniej ilości miejsc w autokarze. W temacie wiadomości prosimy o wpisanie hasła: „Noc Muzeów”.

Powrót do gminy Rewal autokarem z miejsca imprezy ok. godz. 22:20, za okazaniem biletu promocyjnego. Pierwszeństwo przejazdu będą miały osoby, które wcześniej mailowo potwierdzą swój udział.

Impreza odbędzie się na terenie Wystawy Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych i zaplecza Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, przy ul. Błonie 1 w Gryficach oraz w Muzeum Galerii Brama, przy ul. Wysoka Brama 2. 

Program Nocy Muzeów w Gryficach

Początek zwiedzania: godz. 17:00

Zwiedzanie wystawy fotograficznej „Wędrówki Wyobraźni „autorstwa Krzysztofa Lachowicza w Muzeum i Galerii BRAMA (ul. Wysoka Brama 2) – do godz. 21.00

Zwiedzanie lokomotywowni, warsztatów Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej oraz przejażdżki drezyną wąskotorową (ul. Błonie 1) – do godz. 21.00

Zwiedzanie Wystawy Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych i nocny plener fotograficzny w podświetlonej scenerii wystawy ( ul. Błonie 2) -do godz. 23:00

Przejażdżki ręczną drezyną – baza Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej

Mała Lokomotywka – przejażdżki modelem parowozu Px48 z Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie – Wystawa Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych

20:15 – Młodzieżowa Orkiestra Dęta RED SWING LOW z Gryfickiego Domu Kultury

20:45 – koncert zespołów „2 Man Army” i „AFTER BLUES”

22:15 – zakończenie koncertu i przejście do autobusu lub pociągów powrotnych

Źródło: Organizator