Noc Naukowców

10:00
Noc Naukowców

Kiedy

28.09 - 29.09.2018
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Noc Naukowców

Głównym celem Nocy Naukowców jest promowanie nauki, ośrodków naukowych i zawodu naukowca. W tym roku Zachodniopomorski uniwersytet Technologiczny w Szczecinie przygotował ponad 200 darmowych atrakcji m. in. pokazy, wykłady, laboratoria, warsztaty i konkursy z nagrodami.

Główne wydarzenia będą odbywać się na dziedzicu ZUT (al. Piastów 17, wejście od ulicy Kordeckiego).

W strefie OPEN AIR dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach wiedzy m.in.: o polskich naukowcach, krajach europy czy wiedzy kulinarnej. Dodatkową atrakcją będzie zabawa z globusem XXL oraz „tandem europejski” gdzie uczestnicy przejadą się dwuosobowym rowerem po przygotowanym torze z przeszkodami. Oprócz tego będzie wyznaczone miejsce do zdjęć z napełnionymi helem balonami w barwach flag państw Europy.

Dla zainteresowanych będzie też udostępnione studio VRR. Operatorzy oprowadzą, wyjaśnią i dobiorą przeżycia do indywidualnych preferencji odwiedzających. Dzięki goglom cardboard będzie można przenieść się do najodleglejszych zakątków świata i wszechświata, a także zanurkować do głębin oceanu i zwiedzić ludzki organizm.

Podczas wydarzenia udostępniony zostanie namiot gdzie będzie można zasięgnąć pomocy na temat programów unijnych.

Nie zabraknie również eksperymentów, pokazów chemicznych i doświadczeń fizycznych, które zadziwiają i cieszą oko. W swoim laboratorium prof. Albert pokaże nam m. in. rysunki, które znikają w ogniu i umieści nurka w specjalnej kapsule pokazując jak działa siła wyporu.

Podczas wydarzenia zostanie wydrukowany na drukarce 3D najnowocześniejszy motor rajdowy zbudowany z ultra lekkich materiałów z włókna węglowego oraz będzie można zobaczyć najbardziej wytrzymały na świecie stół operacyjny zbudowany z korka i materiału węglowego.

Niewątpliwą atrakcją będzie też tunel aerodynamiczny.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

Wydarzenie odbywa się pod medialnym patronatem Infoludek.pl.

Źródło: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie