Noc Biologów

10:00

Kiedy

13.01 - 13.01.2017
godz.: 10:00

Noc Biologów

Odkryj wyjątkowy świat fauny i flory – to, co widoczne gołym okiem i to, co rozpoznawalne dopiero pod mikroskopem… Nie przegap tego wydarzenia!

  • Dowiesz się gdzie szukać zaginionego świata Artura Conan Doyle’a?
  • Dlaczego śmiech odchudza i leczy?
  • Czy jesteśmy mięsożercami?
  • Skąd wziął się pomidor?
  • Zobaczysz Pokemony jakich jeszcze nie znałeś i żywe węże!

Noc Biologów ma na celu przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób i przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich z bliska, w sposób „namacalny”. W programie realizowanym przez Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego zaplanowano prawie pięćdziesiąt wyjątkowych wydarzeń: interesujące pokazy, inspirujące warsztaty, niezmiernie ciekawe laboratoria, zajmujące wykłady, a także wystawy i inne ciekawostki – wszystko to by ich uczestnicy przez tę jedną noc mogli się poczuć jak prawdziwi naukowcy.

– Przełom XX i XXI wieku przyniósł wiele niezwykłych odkryć biologicznych. Zaczęto poznawać genomy wielu organizmów, w tym człowieka czy rośliny kwiatowej. Na coraz szerszą skalę są uprawiane rośliny modyfikowane genetycznie. Trwa spór o globalne zmiany klimatyczne i ich wpływ na różnorodność biologiczną. Pojawienie się nowych chorób, groźnych dla człowieka, wyzwoliło lawinowy rozwój nauk biomedycznych. Wyzwaniem staje się dalszy rozwój cywilizacyjny w zgodzie z możliwościami środowiska. Wiele wskazuje na to, że XXI stulecie będzie wiekiem biologii. Trudno się więc dziwić, że ta intrygująca dziedzina nauki przyciąga rzesze chętnych do zgłębiania jej tajemnic. Ich ciągle rosnącym oczekiwaniom starają się wyjść naprzeciw największe uczelnie w Polsce, organizując ‚Noc Biologów’. Dziesiątki naukowców zafascynowanych fenomenem Życia, wyjdzie z ukrycia, by w jasny sposób opowiedzieć, na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami. Postarają się zmierzyć z dość powszechnym przekonaniem, że zima jest tą porą roku, w której życie zamiera, a w nocy wszyscy śpią – zapowiadają koordynatorzy ogólnopolskiej akcji.

Pokazy – warsztaty – laboratoria – wykłady

Wstęp na wszystkie wydarzenie jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązuje rezerwacja telefoniczna.

Szczegóły oraz program wydarzenia: Program Nocy Biologów

Źródło: Uniwersytet Szczeciński