Niedzielny Koncert  Południowy

12:00

Kiedy

30.10 - 30.10.2016
godz.: 12:00

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Kategorie


Duo Piantao

Malwina Zajączkowska – flet

Fausto Valeron (Argentyna) – marimba

W programie nostalgiczne tanga argentyńskie oraz utwory Astora Piazzolli Duet rozpoczął współpracę na początku 2009 roku, gdy muzycy poznali się na studiach w Lemmensinstituut w Leuven (Belgia). Muzycy mieszkają w Brukseli (Belgia) gdzie kontynuują współpracę w zespole oraz prowadzą aktywną działalność muzyczną. Repertuar duetu jest już bardzo obszerny i różnorodny, jest to między innymi muzyka Astora Piazzolli oraz popularne tanga argentyńskie.

Malwina Zajączkowska – flecistka, ur. w Szczecinie w 1985 r . Absolwentka szkół muzycznych w Szczecinie, Akademii Muzycznej w Poznaniu i Lemmensinstituut Leuven w Belgii. Swoją grę doskonaliła także na wielu lekcjach u najlepszych flecistów naszych czasów m.in. u Sir Jamesa Galway’a i Williama Bennetta. Aktywnie koncertuje zarówno solistycznie, w zespołach kameralnych, jak i w orkiestrach, w Polsce i za granicą. Jest pedagogiem fletu w Brukseli, gdzie od kilku lat z sukcesem prowadzi własną szkołę fletu – Brussels Flute Studio.

Fausto Valeron urodził się w Buenos Aires (Argentyna) w 1988 r. W 1997 roku przeniósł się z rodziną do Montevideo w Urugwaju, gdzie rozpoczął naukę muzyki. W latach 2006-8 uczył się gry na marimbie u Maria Jose Aguiar. Był uczestnikiem słynnego projektu „Sistema” w Guanare w Wenezueli, co było jednym z głównych powodów do rozpoczęcia kariery muzycznej . W 2008 Fausto Valeron rozpoczął studia w Belgii w Leuven Lemmensinistutuut, z Ludwig Albert i Chin Cheng Lin. Fausto Valeron nagrywał płyty wraz z „Flanders Marimba Ensemble”, „Ludwig Albert Marimba Quartet” i „Academy of New Music Lemmensinstituut”. Fausto aktywnie koncertuje w Europie, Rosji i Urugwaju. Ostatnio wystąpuje jako solista oraz z zespołami Ludwig Albert Marimba Quartet, Flanders Marimba Ensemble, Flemish Opera, Academy of New Music Lemmensinstituut, Sysmo Bruxelles oraz Maracatu Mix. Jest nauczycielem w konserwatorium w Verviers w Belgii.