Niedzielny Koncert  Południowy

12:00

Kiedy

02.09 - 02.09.2016
godz.: 12:00

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Trio Porteño

Anna Kosińska – skrzypce

Stella Karalis – skrzypce

Michał Rudziński – wiolonczela

W programie klasyczne aranżacje największych przebojów muzyki filmowej.

Trio Porteño powstało w 2015 r. Trójkę młodych instrumentalistów połączyła pasja do muzyki kameralnej. Spotykając się jeszcze w trakcie studiów, każde z osobna, czerpiąc inspiracje z wielu projektów muzycznych, wniosło do zespołu swoje doświadczenia. Efektem ich wspólnej pracy jest szeroki repertuar wywodzący się z muzyki klasycznej oraz szeroko pojętej muzyki rozrywkowej.

Anna Kosińska ur. w 1990 roku. Jest absolwentką Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie skrzypiec prof. Bogdana Szczerkowskiego. Laureatka licznych ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów skrzypcowych m.in.: II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie w Nowym Jorku (2015 r.) oraz I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie w Barlettcie we Włoszech (2015r.). Jako solistka i kameralistka występowała w wielu prestiżowych salach koncertowych: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Filharmonii Berlińskiej, Narodowej Filharmonii w Pradze, Oriental Art Center w Szanghaju, Gewandhaus w Lipsku, Zamku Królewskim w Warszawie oraz Suntory Hall w Tokio. W maju 2015 r. wystąpiła jako solistka w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Stella Karalis ur. w 1990 roku w Szczecinie, w greckiej rodzinie. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat. Ukończyła konserwatorium Ateńskie w 2010 r. w klasie skrzypiec oraz kompozycji klasycznej. Jest również absolwentką Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie skrzypiec prof. Bogdana Szczerkowskiego. Koncertowała z Orkiestrą ERT Państwowej Telewizji Greckiej, gdzie przez rok pełniła funkcję koncertmistrza. Na co dzień zajmuje się muzyką autorską, realizując swoje talenty aranżacyjne w zespole o charakterze neofolkowym. W 2015 r. wystąpiła jako solistka w Filharmonii Szczecińskiej. Występuje w wielu projektach autorskich, zarówno jako współtwórca jak i muzyk sesyjny.

Michał Rudziński ur.w 1992 r. Rozpoczął swoją przygodę z wiolonczelą w wieku 7 lat. Jest studentem Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr Tomasza Szczęsnego. Uczestnik wielu konkursów ogólnopolskich w zakresie muzyki kameralnej. Obecnie jest koncertmistrzem orkiestry AS w Szczecinie. Brał czynny udział w koncertach z takimi orkiestrami jak: Filharmonia Szczecińska, Opera Kameralna w Warszawie, Filharmonia Kaliska. Jego pasją jest nie tylko muzyka klasyczna, ale i rozrywkowa. Brał udział w wielu nagraniach sesyjnych.

Źródło: Organizator