Niedzielny Koncert Południowy

12:00

Kiedy

28.05 - 28.05.2017
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: 10 zł (normalny), 5 zł (ulgowy)

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Koncert Muzyki Dawnej
Zespół „Flauto Dolce pod kierownictwem Adama Deneki.
W programie muzyka wokalno – instrumentalna z okresu od średniowiecza do baroku.

Zespół Muzyki Dawnej „ Flauto Dolce’’ powstał w maju  2009 r. w Gimnazjum nr 1 w Drezdenku. Grupa wykonała już ponad 500 koncertów w Polsce i zagranicą (Niemcy, Szwecja, Belgia).

W składzie instrumentalnym zespołu znajdują się kopie renesansowych fletów podłużnych a także cornamusa tenorowa, gitarolutnia, bębny, triangiel, janczary, klawesy i tamburyna. Zespół, współpracował  z Fundacją Wspomagania Wsi, realizując projekt pod nazwą: „ Z muzyką dawną pod strzechy”- czyli etykieta renesansu i baroku..

„Flauto Dolce” brało udział w Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” gdzie uzyskało: w 2011 r.  Dyplom za Udany Debiut, a w następnych latach  dwukrotnie brązową i srebrną „ Harfę Eola”. W 2013 roku zespół  prezentował się w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym im. Stanisława Moniuszki, W 2016 uzyskał nagrodę specjalną oraz Brązowa „Harfę Eola” na XXXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej  w Kaliszu. Na zaproszenie europoseł Pani  Anny Fotygi w listopadzie 2016 roku Flauto Dolce” koncertował w Parlamencie Europejskim w Brukseli podczas debaty „ Dziedzictwo Solidarności „. Zespól ma na swoim koncie  dwie płyty z muzyką z okresu od średniowiecza do baroku.

Źródło: Zamek Książąt Pomorskich