Niedzielny Koncert  Południowy

12:00

Kiedy

30.04 - 30.04.2017
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: 10 zł (normalny), 5 zł (ulgowy)

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Duet M2
Maciej Kazuba – gitara
Marcin Matecki – fortepian

W programie muzyka jazzowa i latynoamerykańska, m.in. ChickCorea, Chuck Mangione, Antonio Carlos Jobim i Carlos Santana oraz kompozycje autorskie.

Maciej Kazuba urodził się w Szczecinie. Absolwent Akademii Sztuki, kierunek gitara klasyczna. Od zawsze zafascynowany muzyką świata pozostał w tych jakże szerokich klimatach na stałe. Oprócz udziału w licznych projektach muzycznych, jest organizatorem wielu koncertów w Polsce – Janusz Strobel, Piotr Biskubski, Mariusz Bogdanowicz, zespół The Globtrotters, Bernard Maseli, Adam Wendt, Brandon Furman, Krzesimir Dębski i wielu innych.

Obecnie uczestniczy w dwóch projektach muzycznych: Duet Jackpot, który tworzy z Katarzyną Bują (finaliści X edycji Must Be The Music) i Nordyk z Olkiem Różankiem (zespół Chorzy).

Marcin Matecki – pianista wykonujący głównie muzykę jazzową. Na instrumentach klawiszowych gra w szczecińskich projektach muzycznych „Matecki Trio”, „Hypnotic Jazz Quartet”, „Trio M3”, „ChoppingCookies” oraz „Swing Lovers”. Doświadczenie na scenie zdobywał również grając z zespołami wykonującymi muzykę rockową oraz gospel. Uczestniczył w wielu zagranicznych koncertach i festiwalach – jazzowych i dixielandowych. Występował na scenie m.in. z Krzesimirem Dębskim, Bernardem Maselim, Maciejem Strzelczykiem. Tworzy duety instrumentalne jak również instrumentalno-wokalne, w różnorodnych konfiguracjach stylistycznych. Występuje w klubach muzycznych, zasiadając przy fortepianie bądź syntezatorach.

Źródło: Zamek Książąt Pomorskich