Niedzielny Koncert  Południowy

12:00

Kiedy

29.01 - 29.01.2017
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Kategorie


 

Duet Con Fuoco:
Edyta Karpińska – skrzypce
Oleg Wolański – akordeon 

W programie koncertu m.in. tanga argentyńskie, muzyka węgierska i żydowska oraz „Fratres” ArvoPärta.

Edyta Karpińska – utalentowana skrzypaczka ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie, gdzie obecnie pracuje na stanowisku asystenta wykładowcy. W swoim dorobku ma współpracę z wybitnymi artystami jak m.in. ShlomoMintz. JozsefLendvay, Bartosz Bryła, Jan Stanienda, Tomasz Tomaszewski czy Daniel Stabrawa. Działalność artystyczną zaczęła rozwijać już od najmłodszych lat. W latach 1999, 2000, 2001 była laureatką Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Skrzypków w Bystrzycy Kłodzkiej, a w 2002 roku była finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu. W 2008 roku została laureatką Makroregionalnych Przesłuchań klas skrzypiec w Elblądu, a w 2009 była uczestniczką Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego „Młody Paganini”. Jednym z jej ostatnich osiągnięć jest III nagroda w konkursie „Concorso Musicale EuropeoCitta’ di Filadelfia” we Włoszech (maj 2015).

Oleg Wolański urodził się w miejscowości Rychcice na Ukrainie. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w szkole muzycznej w Drohobyczu. Ukończył z wynikiem celującym studia w Narodowej Akademii Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie, a w listopadzie 2015 r. otrzymał tytuł aspiranta tejże uczelni. Od najmłodszych lat zdobywał liczne nagrody w konkursach krajowych i międzynarodowych, m.in. na Łotwie, Ukrainie i we Włoszech. W 2011 r. otrzymał Grand Prix międzynarodowego konkursu Erbeco we Włoszech oraz główną nagrodę – akordeon marki Cooperfisa.

Jako solista i kameralista wykonał liczne koncerty na scenach międzynarodowych. Jednym z bardziej prestiżowych był koncert solowy w Teatrze im. Antonio Salieriego w Legnago (Włochy) w 2012 roku. W styczniu 2016 r. obok Ewy Małas Godlewskiej wystąpił w charakterze solisty z Orkiestrą Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.