Kiedy
07.09 - 07.09.2019godz.: 15:00
Kategorie
W tym roku Narodowe Czytanie organizowane jest w nietypowym miejscu – na pokładzie statku „Tawerna Capitan Cook”. Tradycyjnie, jak co roku, do wspólnej lektury organizatorzy zapraszają czytelników, mieszkańców oraz ludzi kultury i sztuki.
Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka dokonała wyboru ośmiu lektur, z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
Z nowel zaproponowanych przez Prezydenta RP została wybrana „Sachema” Henryka Sienkiewicza, a żeby podkreślić morski charakter wydarzenia wybór zostanie uzupełniony o „Latarnika” tego samego autora. Na rejs zaprasza kpt. Janusz Just, Kapitan Żeglugi Wielkiej, Kapitan Żeglugi Śródlądowej oraz armator SECCO.
W morski klimat wprowadzi nas szczecińska przewodniczka, Joanna Wachnik.
Źródło: Organizator