Napiórkowski/Lesicki – Celuloid w ramach cyklu Film-Harmony

17:00

Kiedy

21.05 - 21.05.2017
godz.: 17:00

Bilety

Bilet: 25-35zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Napiórkowski/Lesicki - Celuloid w ramach cyklu Film-Harmony

Organizatorem koncertu jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

„Celuloid’ to autorski projekt, w którym gitarzyści Marek Napiórkowski i Artur Lesicki wzięli na warsztat utwory czołowych polskich kompozytorów filmowych. Nie brakuje tu Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza i Andrzeja Korzyńskiego. Napiórkowski i Lesicki w swej interpretacji poruszają się między stonowanym jazzem a klasyką. Nie łamią znanych rytmów, nie szarżują w improwizacjach, nie szukają na siłę nowatorskich rozwiązań. Skupiają się na tworzeniu pięknych, płynących swobodnie melodii wspartych niespiesznie solówkami – co podkreślają krytycy muzyczni.

Owocem spotkania Napiórkowskiego i Lisieckiego jest płyta „Celuloid’, podobno nagrana w ciągu trzech dni. Tak szybka produkcja świadczy nie tylko o wielkiej sztuce mistrzów gitary, ale też przyjacielskiej nici, która ich połączyła. Oto przykład, jak prywatna znajomość została przekuta na jednorodne brzmienie. W ich wykonaniu znane utwory filmowe polskich kompozytorów zachowały swojego ducha, ale jednocześnie nabrały nowej przestrzeni i blasku.

Koncert Celuloid będzie wydarzeniem z cyklu Film-Harmony. Jest to cykl koncertów symfonicznych i kameralnych, podczas których zabrzmią nie tylko znane i lubiane tematy filmowe, ale także kompozycje o specjalnym charakterze, które powstały na potrzeby niezapomnianych dzieł wielkiego ekranu.

Bilet ulgowy uprawnia do wzięcia udziału w wydarzeniu z miejscem siedzącym oraz przysługuje osobie, która spełnia jeden z niżej wskazanych warunków:
a) jest dzieckiem w wieku do 6 lat;
b) jest uczniem szkoły podstawowej, gimnazjalnej, średniej;
c) jest studentem I lub II stopnia studiów dziennych, zaocznych lub wieczorowych do ukończenia 26. roku życia;
d) jest emerytem lub rencistą;
e) jest osobą z orzeczoną niepełnosprawnością;
f) posiada medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis’;
g) posiada kartę Euro26.
Bilet wraz z dokumentem uprawniającym do ulgi należy okazać obsłudze w momencie wejścia na wydarzenie.

Kup bilet