Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

08:00

Kiedy

12.01 - 12.01.2020
godz.: 08:00

Gdzie

Rewal
Rewal
Rewal

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia  Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra po raz 28. W niedzielę pociągi pojadą zgodnie z zimowym rozkładem jazdy, a w wagonach kwestować będą wolontariusze z rewalskiego sztabu WOŚP. Za przejazdy nadmorską wąskotorówką nie będą pobierane opłaty, a całkowity dochód z kwesty przekazany zostanie na szczytny cel – zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa od lat przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka, współpracując z gryfickim sztabem WOŚP, a w tym roku również z zarejestrowanym w Rewalu gminnym sztabem Orkiestry. Oprócz przejazdów wąskotorówką, podczas których będzie można wrzucić do puszek datki, organizatorzy zapraszają na aukcje, które odbędą się w niedzielę w Gryf Arenie w Gryficach, ok. godz. 16:30 oraz w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, ok. godz. 17:30, gdzie będzie można wylicytować przekazane przez spółkę przedmioty, m.in. rodzinne bilety przejazdowe.

Zgodnie z tradycją, do wylicytowania na Allegro wystawiony zostanie jedyny w swoim rodzaju voucher, umożliwiający zwycięzcy aukcji przejazd Nadmorską Koleją Wąskotorową w kabinie lokomotywy spalinowej Lxd2.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na pokład Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej do wsparcia pięknej narodowej kwesty. Rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl.

Źródło: Materiały organizatora