Na dobry początek – Wakacyjny Festiwal Komedii

17:00

Kiedy

18.08 - 22.08.2020
godz.: 17:00

Gdzie

Klub Delta w Dąbiu
ul. Racławicka 10
Szczecin

Na dobry początek – Wakacyjny Festiwal Komedii

Ośrodek Kultury Filmowej przy Klubie Delta w Szczecinie zaprasza na Wakacyjny Festiwal Komedii „Na dobry początek”.
Ten mały festiwal kina w Dąbiu poświęcony będzie gigantom komedii, a o ich geniuszu – jak zawsze w ramach filmowych spotkań w Klubie Delta – opowie na wstępie Krzysztof Spór, dziennikarz zajmujący się tematyką filmową i medialną, promotor i animator kultury filmowej. Wydarzenie – które potrwa od 18 do 22 sierpnia – skupiać się będzie na twórcach jak Charlie Chaplin, Buster Keaton czy Mel Brooks. Finałowa, sobotnia projekcja będzie niespodzianką, ale na pewno warto dać się zaskoczyć.
Wyjątkowo wstęp jest (prawie) wolny – bilet wstępu stanowić będzie PARAGON Z DOWOLNEGO LOKALNEGO PUNKTU W DĄBIU! Paragon może być z lodziarni, warzywniaka, czy kiosku, i musi być datowany pomiędzy 18 a 22 sierpnia 2020 r. Spotkania odbywają się w Klubie Delta przy ul. Racławickiej 10 w Dąbiu.
Ze względu na sytuację epidemiczną uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą maseczek/przyłbic. Obowiązuje też ograniczenie liczby uczestników, decyduje więc kolejność przybycia. Organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie.

18 sierpnia, godzina 17.00 – CHARLES CHAPLIN – GIGANT KINA
Do dziś mało kto dorównuje mu w kwestiach artystycznych wyborów i reżyserskich umiejętności. Aktor, reżyser, scenarzysta, producent, kompozytor, choreograf… Chaplin zapisał się w historii jako włóczęga o złotym sercu. Za tą postacią stoi gigant kina, nowatorsko myślący reżyser, który zmienił sztukę filmową na zawsze. „Pieskie życie” i „Pielgrzym” to jedne z jego najważniejszych produkcji.

19 sierpnia, godzina 17.00 – BUSTER KEATON – KAMIENNA TWARZ
Stworzył postać, którą dziś kojarzą wszyscy wielbiciele kina. Smutny człowiek rzucony w wir wydarzeń i przygód, a do tego genialny inscenizator i kaskader. Buster Keaton tworzył fascynujące i mądre opowieści, przeplatając je brawurowymi popisami. Co trzeba mieć w głowie, by podejmować takie wyzwania i realizować niebezpieczne sceny? Najbardziej znany jego film to „Generał” z 1926 roku.

20 sierpnia, godzina 17.00 – MEL BROOKS – MISTRZ KOMEDII I PARODII
W latach 70. i 80. ubiegłego wieku był niekwestionowanym królem amerykańskiej komedii. Specjalizował się w parodiach i pastiszach, ale jak mało kto potrafił dostrajać te filmy do czasów, w których powstawały. A wszystko zaczęło się od „Producentów”. Oto jedyny i niepowtarzalny Mel Brooks!

21 sierpnia, godzina 17.00 – MONTY PYTHON – BEZ ŻADNYCH ŚWIĘTOŚCI
Grupa zwariowanych Brytyjczyków (i Amerykanin), po tym jak ukończyli Oxford i Cambridge wywrócili świat komedii do góry nogami. Skąd ten fenomen? Dlaczego „Latający Cyrk Monty Pythona” do dziś tak bardzo nas bawi (ale też zaskakuje i – co wrażliwszych odbiorców – obraża)? Spróbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania.

22 sierpnia (sobota), godzina 17.00 – KOMEDIOWA NIESPODZIANKA
Najzabawniejsza komedia kryminalna ostatnich lat! Lubicie nietuzinkowych detektywów, zagmatwane zagadki kryminalne i bardzo dziwne rodzinne układy? To wszystko znajdziecie w komedii, która ma szansę za kilka lat być klasykiem filmowym! A w obsadzie nieco wyśmiewający swój wizerunek, ciągle aktualny James Bond, czyli Daniel Craig. Co to za film? Niespodzianka!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora