Muzyka zespołu Queen Symfonicznie

19:30

Kiedy

13.05 - 13.05.2018
godz.: 19:30

Bilety

Bilet: 99 zł, 119 zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Muzyka zespołu Queen Symfonicznie

Nowy termin koncertu.

„Koncert Queen Symfonicznie” wiosną 2018 odbędzie się w innym terminie niż pierwotnie planowano. W związku z zobowiązaniami względem rodzinnej Filharmonii, jesteśmy zmuszeni przenieść występ w Sali Koncertowej Filharmonii Szczecińskiej na 13 maja 2018. Bilety zakupione na poprzednio ogłoszone daty zachowują ważność na nowy termin, można je też zwracać w punktach zakupu – najpóźniej do 30 wrześnie 2017 roku. Za niedogodności przepraszamy” – organizator

Projekt Queen Symfonicznie ponownie wystąpi w Szczecinie!

Po sześciu wyprzedanych koncertach na przestrzeni ostatnich trzech lat, zespół zagra – już tradycyjnie wiosną – kolejny raz w Sali Symfonicznej Filharmonii Szczecińskiej. Szczecin jest miastem wyjątkowym dla Queen Symfonicznie, to tutaj muzycy występowali już ośmiokrotnie ze swoim programem, na wszystkie występy zabrakło biletów. To tutaj zespół zdecydował się zarejestrować koncert, który ukazał się w 2016 roku na płycie „Live In Szczecin”.

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 20-osobowego chóru Vivid Singers już od ponad 5 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części z najwspanialszymi kompozycjami Queen.

Finał występu uświetni także występ solisty – śpiewającego aktora – wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in „Bicycle Race”, „Under Pressure” oraz wyjątkową kompozycję „Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek.

Oficjalne koncertowe video można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=JzuW_4W1MSw

„Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie” w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i śpiewającego aktora w roli Freddiego Mercury to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 20-osobowego chóru.

Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada 2011 – muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju.

W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia.

Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… A na deser, po „Bohemian Rhapsody” (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi lub Sebastian Machalski, aktor m.in. Teatru Capitol we Wrocławiu oraz Rampa w Warszawie) i wykona utwory „We Will Rock You”, „We Are The Champions”, „I Want To Break Free” oraz „Another One Bites The Dust”.

Wejście od 19:00
Początek koncertu o godzinie 19:30

Źródło: Organizator

Kup bilet