Muzyczna paka – happening

15:30
Fot. Filharmonia w Szczecinie

Kiedy

21.06 - 21.06.2019
godz.: 15:30

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Filharmonia im. M. Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Muzyczna paka - happening

Fot. Filharmonia w Szczecinie

Ulicami Szczecina przejedzie imponująca platforma z muzyką na żywo! Ten niespotykany dźwiękowy korowód ruszy spod Filharmonii i będzie grał, aż dotrze z powrotem do muzycznego centrum miasta.

Ulicami miasta przejedzie platforma muzyczna, z której popłynie muzyka na żywo. Zadbają o to zwariowani muzycy oraz przygotowany repertuar z płyty Filharmonii pt.: „I żyli długo i w Szczecinie”. Objazdowy koncert rozpocznie się pod Filharmonią i prowadzony będzie śladami nazw ulic związanych z muzykami. Barwna platforma przejedzie przez zielone Pogodno, nadrzeczne bulwary, Śródmieście i Centrum. Każdy przystanek to jeden przebój z płyty „I żyli długo i w Szczecinie”. Tego dnia przestrzeń publiczną wypełnią energiczne dźwięki i nostalgiczne teksty z Szczecinem w roli głównej. Nie może Was zabraknąć!

Święto Muzyki powstało z inicjatywy francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia Marcela Landowskiego. Impreza miała swoją premierę w Paryżu 21 czerwca 1982 roku. Podczas inauguracji Jack Lang, ówczesny minister kultury, zaprosił wszystkich Francuzów do wyjścia z muzyką w przestrzeń publiczną. Popularność święta we Francji sprawiła, że zaczęły obchodzić je także inne kraje. Każdego roku instytucje muzyczne – Filharmonie, Opery, szkoły muzyczne, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe, kawiarnie, jak również prywatne osoby na całym świecie, organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty. Siłą Święta Muzyki jest to, że nie ma ona jednego epicentrum, ale powstaje w wielu miejscach na zasadzie ruchu społecznego.

Źródło: Organizator