Możdżer – Orkiestra

19:00

Kiedy

20.09 - 20.09.2020
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: Normalne 60 -90 zł, ulgowe 40 - 70 zł

Gdzie

Filharmonia im. M. Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Leszek Możdżer – artysta wszechstronny, pianista i kompozytor, jest słuchany i oklaskiwany w Szczecinie z niesłabnącym entuzjazmem od wielu lat. Jest z nami od samego początku działalności w nowej siedzibie, która dla niego, jak i dla nas, stała się prawdziwym domem. Po artystycznej rezydenturze wraca do nas każdego roku, dzięki temu możemy śledzić jego najnowsze projekty, pomysły i koncepcje.

Jaki jest Leszek Możdżer? Mogą to Państwo odczytać nie tylko z jego muzyki, ale także z tekstów – między innymi felietonów zamieszczanych w Jazz Forum. Zdradza w nich więcej szczegółów, niż bylibyśmy w stanie powiedzieć obserwując jego pracę zza kulis.

Sam Możdżer pisze: Lubię czasami obserwować swoje Ego podczas koncertu. Popisuje się wirtuozerią, wrażliwością i delikatnością, czaruje wyczuciem barwy i precyzją uderzenia. Gra przeróżne gamki, tryliki, repetycje, wprowadza dramatyczne pauzy, potrząsa rozpuszczonymi włosami. Jestem wdzięczny, że wykonuje całą tę cholerną robotę. Mnie by się nie chciało.

W programie koncertu znajdą się orkiestrowe kompozycje Leszka Możdżera, między innymi „Balticetta” skomponowana na stulecie zaślubin Polski z morzem i inspirowana poematem symfonicznym Debussy’ego. Szykuje się kolejny niezapomniany wieczór z Leszkiem Możdżerem w naszej Filharmonii!

Koncert jazzowy / transmisja online

Sala symfoniczna, transmisja płatna na livefilharmonia.szczecin.pl

Źródło: Filharmonia