„Moulin Rouge!”

18:00

Kiedy

26.08 - 26.08.2020
godz.: 18:00

Gdzie

Szczeciński Inkubator Kultury
Al. Wojska Polskiego 90
Szczecin

„Moulin Rouge!”

„Moulin Rouge!” (2001) reż. Baz Luhrmann

Do centrum paryskiej bohemy, tętniącego życiem świata artystów przyjeżdża ubogi poeta – Christian. Wierzy on w „Piękno, Prawdę, Wolność”, lecz przede wszystkim wierzy w miłość. Problem w tym, że Christian nigdy nie był zakochany. Kiedy bohater dostaje się do hermetycznego kręgu wybrańców Moulin Rouge, jego życie nie tylko ulega całkowitej przemianie, ale  wreszcie odnajduje to, czego tak szukał i w co tak gorąco wierzył – miłość do zjawiskowej kurtyzany Satine. Dopiero teraz przyjdzie mu zderzyć własne ideały z bezlitosną rzeczywistością i poznać gorzki smak miłości, gdyż Satine jest już przeznaczona głównemu inwestorowi klubu – Księciu. Satine odwzajemnia uczucie Christiana, lecz wkrótce będzie musiała dokonać wyboru pomiędzy lojalnością wobec właściciela klubu Harolda Zidlera oraz Księcia, a miłością do Christiana. Satine będzie musiała poświęcić coś o wiele bardziej cennego i do końca pozostać wierną głównej idei Moulin Rouge „The show must go on”…

Każdy, kto oglądał „Moulin Rouge” pamięta niesamowicie zaśpiewaną przez Jacka Komana piosenkę „El Tango de Roxanne” oraz potężny ryk! – Roxaaaaanne!

“Wieczory Filmowe z OFFicyną” to projekcje światowego kina, często już zapomnianych wybitnych dzieł uznanych reżyserów, jak i współczesne, porywające obrazy najciekawszych gwiazd młodego pokolenia. Projekcjom towarzyszą rozmowy o filmach, kinie, kulturze i świecie. Dyskusje prowadzą Małgorzata Frymus – reżyserka filmowa, dziennikarka i publicystka Radia Szczecin oraz dr Damian Romaniak – filmoznawca, literaturoznawca, krytyk filmowy i publicysta.

Źródło: Organizator