Morskie obchody Święta Niepodległości

10:00

Kiedy

11.11 - 11.11.2019
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Inż. Wendy 14
Szczecin

Morskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości to już tradycja Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Z inicjatywy Prezes Laury Hołowacz odśpiewywany jest „Hymn do Bałtyku”, a przez cały dzień towarzyszą nam wówczas morskie opowieści, spotkania z kapitanami, prezentacje na Skwerze Kapitanów na Łasztowni oraz prezentacje artystyczne instytucji i grup związanych ze szczecińskim środowiskiem morskim. Nie inaczej będzie w roku 2019. Już w poniedziałek świętować będziemy 101. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i w Starej Rzeźni odbywać się będzie szereg wydarzeń skierowanych do wszystkich mieszkańców naszego regionu.

Będą wykonywane kotyliony różną techniką; z bibuły, z przygotowanych wcześniej wstążek i materiałów plastycznych. Tworzona także będzie flaga Polski. Dodatkowo będą kolorowanki, wyklejanki i cała masa atrakcji plastycznych dla najmłodszych.

O 11.00 wykonamy Hymn Polski, a o 11:11 tradycyjnie już podczas wydarzenia „Niepodległość na Maszt” wykonany zostanie „Hymn do Bałtyku”. Wykonawcą będzie chór Akademii Morskiej w Szczecinie.

Po występie chóru Akademii Morskiej sceną zawładną dzieci z  przedszkola Żagielek. Przygotowały wspaniały program artystyczny, w którym nie zabraknie akcentów morskich, ale i dowodów na to, że wychowanie w duchu miłości do Ojczyzny to ważna i piękna rzecz.

Po 12.00 zaprezentują się Kapitanowie Żeglugi Wielkiej, którzy opowiedzą o swojej ciężkiej pracy na morzu. Następnie Teatr Gwitajcie Jakuba Gwita i spektakl „Teraz Polska”.

Cały czas w Starej Rzeźni będzie można także oglądać wspaniałą wystawę Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie.

Źródło: Organizator