Mietek Szcześniak „Nierówni”

19:00

Kiedy

14.09 - 14.09.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 60 - 70 zł
Kup bilet

Gdzie

Miejski Ośrodek Kultury w Policach
ul. Siedlecka 1a
Police

Mietek Szcześniak „Nierówni”

Koncert Mieczysława Szcześniaka będący częścią trasy promującej płytę „Nierówni”.

Powstanie płyty „Nierówni” było marzeniem Szcześniaka od wielu lat. Artysta wybrał 11 wierszy ks. Jana Twardowskiego i skomponował do nich muzykę. Zamierzenie było proste: podzielić się ulubioną twórczością Twardowskiego, przenosząc jego wiersze z serc do głów i na usta, żeby można było je śpiewać, tańczyć, śmiać się i płakać.

Opracowana przez Mietka poezja opowiedziana jest językiem kompozycji nawiązujących do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej. Płyta jest w całości nagrana akustycznie, ma szlachetne, organiczne brzmienie, żeby dodać treści odpowiedniej formy została nagrana przez brazylijskich muzyków w USA.

W 1989 roku Mietek Szcześniak zaśpiewał na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ‘89, gdzie zdobył główną nagrodę Bursztynowego Słowika oraz Nagrodę Dziennikarzy. W 1999 roku nagrał z Edytą Górniak utwór Dumka na dwa serca do filmu „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana oraz reprezentował Polskę na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Eurowizja ‘99 w Izraelu, piosenką Przytul mnie mocno.

Źródło: MOK Police

Kup bilet