Miejskie Wakacje na Alei Kwiatowej

11:00

Kiedy

01.07 - 01.07.2017
godz.: 11:00

Gdzie

Aleja Kwiatowa
Plac Żołnierza Polskiego
Szczecin

Kategorie


Wyczekiwany koniec roku szkolnego za nami. W końcu nadeszły wakacje! A jeśli wakacje, to zabawa na całego! Z takim założeniem zapraszamy wszystkich – tych młodszych i trochę starszych również – do odwiedzenia szczecińskiej Alei Kwiatowej 1 lipca!

Kolejnym wydarzeniem w ramach realizowanego przez Żeglugę Szczecińską cyklu pn. „Kolorowa Aleja” będą Miejskie Wakacje, podczas których pokażemy, jak spędzić wolny czas w Szczecinie. Nie zapomnimy także o konkursach, grach i animacjach skierowanych nie tylko do najmłodszych… W programie imprezy m.in.:

Wakacyjny patrol – uczymy dzieci i młodzież pierwszej pomocy przedmedycznej. Wakacje to czas świetnej zabawy, ale także – niestety – licznych zagrożeń dla naszego zdrowia. Kąpiele w morzu, wycieczki górskie, wyjazdy na biwaki są nie lada atrakcjami, o ile pamiętamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przypomnimy je podczas Miejskich Wakacji. Prócz tego wykwalifikowany ratownik przeprowadzi warsztaty pierwszej pomocy z użyciem m.in. fantomów.

Basen z kulami wodnymi – to świetna zabawa dla osób w każdym wieku. Waterball to wielkie, przeźroczyste kule, do których może wejść człowiek. Wewnątrz można chodzić, leżeć, biegać… a wszystko to na wodzie w specjalnie rozstawionym do tego celu basenie.
Tropikalna plaża – skoro wakacje, to plaża! A jeśli my nie możemy wybrać się na plażę, to postanowiliśmy plażę sprowadzić do nas – na Aleję Kwiatową! Miejskie wakacje to jedyna w swoim rodzaju szansa na wypoczynek w centrum miasta na leżakach, wśród plam i piasku.
Animacje dla dzieci – wspólnie z firmą One Globe, która odpowiada za powstającą Kids Arenę na Niebuszewie, przygotowaliśmy zajęcia plastyczne – malowanie morskich pejzaży; pokazy olbrzymich baniek mydlanych; warsztaty taneczne; chodnikowie graffiti; konkursy z nagrodami i inne…

Skimboard – ten 20-metrowy tor wodny służyć będzie śmiałkom chcącym poślizgać się na deskach. To sport polegający na odpowiednim rozbiegu, rzucie deski na cienką taflę wody i naskoku na nią. Później wystarczy utrzymać równowagę i… dojechać do końca toru.
Krótko mówiąc, Miejskie Wakacje na Alei Kwiatowej będą największym placem zabaw w samym sercu miasta! Zapraszamy mieszkańców i turystów 1 lipca, od godz. 11 do 17.

Źródło: Organizator