Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Muzyki Pasyjnej

16:00

Kiedy

09.03 - 11.03.2018
godz.: 16:00

Gdzie

Różne miejsca

 V Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Muzyki Pasyjnej w tym roku ma rangę konkursu, podczas którego rywalizują 23 chóry z Polski i zagranicy.

Tematyka prezentowanych utworów obejmuje muzykę sakralną ze szczególnym uwzględnieniem utworów okresu wielkiego postu. Festiwal trwa trzy dni, podczas których oprócz przesłuchań konkursowych chóry biorą udział w m.in:

– wykładzie i warsztatach wokalny nt. Pasji w twórczości kompozytorów chóralnych,

– koncertach towarzyszących w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, różnych parafiach Szczecina oraz Muzeum Narodowym w Szczecinie,

– koncercie laureatów w Bazylice Archikatedralnej p. w. św. Jakuba w Szczecinie. W trakcie tego koncertu prezentują się wszystkie chóry biorące udział w festiwalu.

W ciągu ostatnich czterech odsłon w festiwalu wzięło udział ok. 100 chórów co daje nam ok. 2000 chórzystów przybyłych do Szczecina z Polski, ale także zagranicy: Białorusi, Litwy, Niemiec, Mołdawii.

Finał imprezy w niedzielę 11 marca o godz. 15.00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Szczegóły na stronie:

http://festival.szczecin.pl/

 

Źródło: Organizator