Międzynarodowe Święto Muzyki

17:00

Kiedy

21.06 - 21.06.2017
godz.: 17:00

Gdzie

okolice Teatru Kameralnego
Brama Portowa
Szczecin

Kategorie


Od kilku lat z wielkim powodzeniem realizujemy wspólnie z zespołem After Blues projekt pn. „Mała Akademia Bluesa”, a w tym szczególnym dniu chcemy się nim podzielić z mieszkańcami Szczecina.

„Mała Akademia Bluesa” to godzinny lekcjo-koncert, który łączy teorię z praktyką i zabawą.  To historia bluesa zilustrowana muzyką na żywo. Usłyszymy przykłady bluesa wiejskiego, miejskiego, boogie, swingującego, a Szymon Kaczmarek, dziennikarz, Radia Szczecin, poeta  i autor tekstów,  spróbuje nauczyć publiczność klaskania „na dwa”.

Szczeciński „After Blues”  to blisko 38 lat nieprzerwanej  działalności artystycznej.  Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal) – jego założyciele. To duet,  brzmiący co najmniej jak trio. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

After Blues ma na swoim koncie 13 autorskich wydawnictw.  Był nominowany do prestiżowych nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”, a  w 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.

Źródło: Organizator