Micke Bjorklof & Blue Strip

21:00

Kiedy

13.04 - 13.04.2018
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 35 zł
Kup bilet

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Micke Bjorklof & Blue Strip

Micke Bjorklof to fiński bluesman, który w swoim kraju jest prawdziwą ikoną gatunku. Na sukces pracuje już 20 lat, a album „Ain’t Bad Yet” z Blue Strip nagrywał pod uchem samego Johna Portera!

„Ain´t Bad Yet” jest szóstym albumem Micke Bjorklof & Blue Strip, zdobywców Finnish Blues Award (w kategorii „Najlepszy zespół”). Nowy album został wyprodukowany pod uchem samego Johna Portera, który jest znany także z współpracy z Buddy Guyem, B.B. Kingiem, Taj Mahal, Keb’ Mo’, Santaną.

Zeszłej jesieni zespół współtowarzyszył w nagrywaniu takim zespołom jak Black Sabbath, Rush czy Oasis. „Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym materiałem i współpracą z Johnem Porterem’ – powiedział sam Micke. ‚Rozmawialiśmy o tym projekcie przez wiele lat, cieszę się, że w końcu go zrealizowaliśmy.”

Lider grupy i śpiewak Micke Bjorklof założył Blue Strip z basistą Seppo Nuolikoskim w 1991 roku. Poza kilkoma zmianami na samym początku, skład zespołu pozostał niezmienny od ponad 15 lat. Zaczynali jako akustyczny blues/rockowy zespół grający covery ale szybko zaczęli produkować i tworzyć oryginalny i własny materiał.

Dziś zespół jest jednym z najpopularniejszych zespołów na folkowo-bluesowej scenie muzycznej w Finlandii. Poruszyli widownię w całej Europie i Skandynawii. Gdziekolwiek grają, od małych klubów po wielkie stadiony rozsadzają scenę swoją energią. Otwierali występy takich gwiazd jak B.B King, FabulousThunderbirds, Little Feat, Bill Wyman Rhythm Kings, Solomon Burke, Robert Plant. W 2007 roku Micke Bjorklof i Blue Strip zakończyli pracę nad „Whole Nutha Thang”. Album został nagrany w Londynie, producentem był sam Neil Brockbank (Nick Lowe, Tanita Tikaram, Bryan Ferry). Na płycie pojawili się znani muzycy: Matt Holland i Martin Winning (Van Morrison, Lisa Stansfield) oraz Geraint Watkins, znany ze swojej pracy z takimi osobistościami jak Paul McCartney, Bill Wyman, Van Morrison i Mark Knopfler.

Członowie zespołu:

Micke Bjorklof – wokal, gitara, harmonijka

Lefty Leppänen – gitara, wokal

Teemu Vuorela – perkusja

Seppo Nuolikoski – bas, wokal

Timo Roiko-Jokela – perkusja, MalletKAT

 
Źródło: Organizator

Kup bilet