Michał Szpak – Colour of yor life

19:00

Kiedy

10.02 - 10.02.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 69-119zł
Kup bilet

Gdzie

Sala Koncertowa (była hala Opery)
ul. Energetyków 40
Szczecin

Michał Szpak - Colour of yor life

Już pierwszym występem zachwycił jurorów i publiczność wykonując utwór Czesława Niemena ‚Dziwny jest ten świat’. I było zgodnie z planem – zaśpiewał w finale wraz ze zwyciężczynią angielskiej edycji programu Aleksandrą Burke, która nawet na znakomitym brytyjskim rynku widziała niewielu artystów o tak wyrazistym image’u i wrodzonej charyzmie. Występ zaowocował dodatkową, specjalną nagrodą – zaproszeniem na koncert Orange Warsaw Festiwal. Wystąpił tam przed m.in. Skunk Anansie i Moby’m śpiewając 3 utwory z repertuaru Red Hot Chili Peppers, Guns’n’Roses i Lennego Kravitza.

5 marca 2016 roku Michał Szpak z utworem „Color Of Your Life’ wygrał polskie preselekcje do Eurovision Song Contest, który odbył się w maju 2016 w Sztokholmie. Pokonał biorącą udział w tegorocznych eliminacjach Edytę Górniak, która w 1994 reprezentowała Polskę w Konkursie Eurowizji w Dublinie i zajęła wtedy 2. miejsce.

Finałowym występem podczas konkursu Eurowizji w Sztokholmie Michał Szpak zaskarbił sobie uznanie widzów, wg których artysta zasłużył na 3-cie miejsce. Finalnie Michał zajął ósmą pozycje. Publiczność pokochała go od pierwszego momentu, dlatego też niedługo Michał odbędzie tournee po Europie.

W czerwcu na prestiżowym i historycznym Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Michał Szpak zdobywa Grand Prix Publiczności – Złote Opole będące podsumowaniem 53 letniej tradycji festiwalu.

Kup bilet