Miasto Ogród

10:00

Kiedy

22.04 - 23.04.2017
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Aleja Kwiatowa
Plac Żołnierza Polskiego
Szczecin

Miasto Ogród to okazja do zrobienia zielonych zakupów, spróbowania ekologicznych potraw i wzięcia udziału w edukacyjnych animacjach. Tym razem organizatorzy zapraszają na dwa śródmiejskie place – Aleję Kwiatową i pl. Żołnierza Polskiego.

Miasto Ogród składać się będzie z dwóch stref:

  1. Green Market na Alei Kwiatowej, gdzie na niespełna 30 stoiskach będzie można kupić rośliny do domu, na balkon, działkę czy do ogrodu; kwiaty cięte i doniczkowe; sprzęt ogrodniczy; nawozy oraz małą architekturę ogrodowa. W tym miejscu odbędą się również warsztaty i animacje.
  2. Eco Market na pl. Żołnierza, gdzie kolejny raz stanie aleja drewnianych domków, w  których swoją ofertę zaprezentują wytwórcy tradycyjnych, naturalnych i dobrych jakościowo produktów. Eco Market to świetna okazja do zakupu świeżych i ekologicznych produktów.

Podczas dwóch dni trwania wydarzenia odwiedzający place w centrum Szczecina będą mogli kupić m.in. miody, świece z naturalnego wosku, tradycyjne piwa, wędliny, chleby, sery, kwas chlebowy, obwarzanki tomaszowskie, lampiony, doniczki, wianki, dekoracje z wikliny, herbaty, ciasta wegańskie, produkty bezglutenowe, nalewki, kosmetyki naturalne, ryby wędzone, ekologiczną kawę, cebulki kwiatowe, miniaturowe lasy w szkle, naturalne wyroby z łuską gryczaną i z gorczycą, meble ogrodowe, świeże zioła, byliny, trawy, krzewy, kwiaty ogrodowe, rabatowe i balkonowe…

W programie animacyjnym znajdą się m.in. tworzenie wiosennych kompozycji kwiatowych, warsztaty malarskie dla dzieci i dorosłych, pokazy florystyczne, rzeźbienie w drewnie oraz malowanie buzi dzieciom.

Nie zabraknie znanej akcji pn. Kwiat za grat, polegającej na wymianie elektrośmieci na kwiatowe sadzonki. Organizatorzy zachęcają do odwiedzin Alei Kwiatowej i przyniesienia ze sobą starych, zużytych, zepsutych sprzętów, które następnie zostaną zutylizowane przez profesjonalną firmę. Nagrodą za takie proekologiczne zachowanie będzie sadzonka begonii.

Więcej informacji na stronie: www.KolorowaAleja.pl

Źródło: Urząd Miasta Szczecin

***

Ze względu na planowane w najbliższych dniach wydarzenia, mogą pojawić się czasowe utrudnienia w ruchu. Prosimy kierowców o szczególną uwagę między innymi w okolicy Placu Lotników i Alei Kwiatowej.

  • Miasto Ogród – od 21 kwietnia, godzina 5:00 do 24 kwietnia, godz 13:00 – utrudnienia na alei Jana Pawła II, placu Lotników, okolica Alei Kwiatowej. Zajęcie pasa na odcinku od pl. Lotników do Alei Wyzwolenia.
  • Kontrapunkt 2017 – 21 kwietnia, godzina 19:45 spod SP 47 przemarsz w kierunku ulicy Jagiellońskiej, pl. Lotników, pl. Żołnierza Polskiego. Zakończenie przemarszu około godziny 21:00 na Alei Kwiatowej.
  • Gryf Maraton – 23 kwietnia, od godziny 11:00 – Trasa przejazdu kolarzy na trasie: start – ul. Seledynowa przy Szkole Podstawowej nr 74 – ul. Kolorowych Domów – ul. Chłopska – ul. Nad Rudzianką – ul. Świętochowskiego – ul. Przechodnia – drogi gruntowe w kierunku Puszczy Bukowej – powrót drogami leśnymi do bazy zawodów – zakończenie – Szkoła Podstawowej nr 74.

Źródło: ZDiTM