Miasto Ogród – zielony event

00:00
miasto ogród

Kiedy

24.09 - 25.09.2016
godz.: 00:00

Gdzie

Aleja Kwiatowa
Plac Żołnierza Polskiego
Szczecin

Miasto Ogród - zielony event

We wrześniu odbędzie się druga edycja MIASTO OGRÓD – zielony event. Wydarzenie podzielone jest na trzy części i obejmie trzy place w centrum miasta. Odwiedzający po raz kolejny będą mieli okazję zrobić „zielone zakupy”, spróbować ekologicznych potraw i wziąć udział w animacjach edukacyjnych. 

Miasto Ogród – zielony event składa się z trzech stref:

Green Market

Zielony market zlokalizowany będzie na Placu Lotników w Szczecinie. Tu sprzedawane będą rośliny, kwiaty cięte i doniczkowe. Będzie można zaczerpnąć porad z zakresu urządzania ogrodów i balkonów.

Eco Market
Mieszkańcy Szczecina będą mieli okazję zrobić zakupy i spędzić wolny czas w klimacie „slow life – slow food”. Na Placu Żołnierza ustawione będą jednolite, drewniane domki, w których spotkać będzie można wytwórców naturalnych, tradycyjnych i dobrych jakościowo produktów.

Strefa Animacji i Edukacji
Na Alei Kwiatowej utworzymy strefę z animacjami i edukacyjnymi zabawami ekologicznymi, warsztatami przyrodniczymi i naukowymi z zakresu ogrodnictwa, zielonej architektury. Nie zabraknie wystawy zielonych projektów oraz wystawy florystycznej.

Lokalizacja:

mapka

Wydarzenie zlokalizowane jest na trzech placach w ścisłym centrum Szczecina: pl. Żołnierza, Aleja Kwiatowa oraz pl. Lotników. Teren ten jest także częścią tzw. „Złotego Szlaku” spacerowego, który wiedzie z centrum miasta – od Zamku Książąt Pomorskich, aleją Jana Pawła II przez park, las, aż do puszczy.

Źródło: Organizator

***

W związku z planowanym wydarzeniem informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu: Miasto Ogród – od 23.09, godz. 5:00 do 26.09, godz. 13:00 – zamknięcie al. Jana Pawła II na odcinku od pl. Lotników do ul. Obrońców Stalingradu ( jezdnia w kierunku CH Kaskada )

Źródło: ZDiTM