Miasto Ogród

10:00

Kiedy

21.04 - 22.04.2018
godz.: 10:00

Gdzie

Aleja Kwiatowa
Plac Żołnierza Polskiego
Szczecin

Miasto Ogród

Po raz kolejny organizatorzy zapraszają wielbicieli zieleni oraz ekologicznego stylu życia na „Miasto Ogród” w samym centrum Szczecina. Odwiedzający będą mieli okazję zrobić „zielone zakupy”, spróbować ekologicznych potraw i wziąć udział w animacjach edukacyjnych.

Przez dwa dni trwania wydarzenia Aleja Kwiatowa zamieni się w Eko Market, który wypełni się dwudziestoma drewnianymi domkami. Mieszkańcy Szczecinie znajdą w nich m.in. produkty ekologiczne, wytwarzane tradycyjnymi metodami. Będą mieli okazję spróbować swojskich wędlin, świeżego chleba, miodu czy kupić oryginalne ozdoby do domu i ogrodu, a także wyroby rękodzielnicze.

Na Placu Żołnierza Polskiego powstanie Green Market, gdzie prowadzona będzie sprzedaż roślin, kwiatów ciętych i doniczkowych, nawozów, oraz małej architektury ogrodowej. W tym miejscu także odbywać się będą warsztaty i konkursy.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wejść do autobusu napędzanego, nie benzyną, a właśnie energią elektryczną, zamienić elektrośmieci na sadzonki kwiatów, oddać zużyte puszki aluminiowe, dowiedzieć się, jak dbać o nasze powietrze i otoczenie, w którym żyjemy i wziąć udział animacjach.

Wydarzenie jest elementem projektu Kolorowa Aleja, który jest realizowany w przestrzeni szczecińskiej Alei Kwiatowej od roku 2016.

Atrakcje „Miasta Ogrodu”:

1. Atrakcje związane z wydawnictwem nieMAPA – wyjątkowo zaprojektowana seria ilustrowanych przewodników po mieście. Pomaga na nowo odkryć miasto: opisuje ciekawe i nieznane miejsca, a piękne ilustracje i kreatywne zadania zachęcają do wyjścia na rodzinny spacer. 

Sobota 21.04.2018

Godz. 10.00-18.00

Namiot Sąsiedzki, Jeziorko Słoneczne i Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki – porady, jak sąsiedzi wspólnymi siłami mogą tworzyć wspaniałe miejsca spotkań czy siłownię pod chmurką, literacka mapa Szczecina z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich, książkowy poczęstunek i cytat na wynos, jabłka i cukierki.

Godz. 11.00

Spacer z Tomaszem Sachanowiczem, autorem bloga Architektura w Szczecinie / Architecture in Szczecin – uczestnicy odkrywać będą klejnoty szczecińskiej architektury idąc z Alei Kwiatowej wzdłuż Złotego Szlaku, po drodze poznając architekturę przedwojennego i powojennego Szczecina odwiedzając przełomowy plac, by zapoznać się z najnowszą i zabytkową architekturą Szczecina.

Godz. 10.00-18.00

Eco Namiot – edukacja ekologiczna w przystępnej formie

Godz. 10.00-18.00

Foto ścianka nieMAPY

Niedziela 22.04.2018

Godz. 10.00

Spacer rodzinny z nieMAPĄ podczas którego: będzie można tropić gryfy na zamkowych dziedzińcach, zastanowić się jakie imiona nadać Dźwigozaurom, podziwiać widoki na Odrę i port.

Godz. 12.00

Spacer rodzinny organizowany przez księgarnię FiKa. Oprowadza Tomasz Wieczorek. Podczas spaceru uczestnicy odkryją literackie zakątki miasta i magiczne kamienice.

Godz. 10.00-17.00

Namiot Sąsiedzki Jeziorka Słonecznego i Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego.

Godz. 10.00-17.00

Eco Namiot – edukacja ekologiczna w przystępnej formie

2. Warsztaty lepienia w glinie – ceramika.

Warsztaty skierowane do dzieci, podczas których uczestnicy z gliny lepić będą ptaszka, kotka lub inne zwierzątko i poznać tajemnice warsztatu ceramika.

Sobota 21.04.2018 w godzinach 13.00 – 16.00
Niedziela 22.04.2018 w godzinach 13.00 – 16.00

3. Otwarty Trening Caopeiry przy zegarze na Alei Kwiatowej.

Sobota 21.04.2018

Godz. 14.00 – 15.30

Zajęcia poprowadzone będą przez trenerów z grup Companhia Pernas Pro Ar oraz Ie Galo Cantou. W treningach mogą uczestniczyć dorośli oraz dzieci, które ukończyły 4 lata, nie trzeba mieć doświadczenia, można przyjść i spróbować swoich sił za darmo.

4. Otwarty trening Buggygym przy zegarze na Alei Kwiatowej.

Niedziela 22.04.2018

Godz.13.00

SzczecinBuggygym to stowarzyszenie promujące aktywność mam z małymi dziećmi w wózkach. Ideą jest połączenie spaceru z dzieckiem z ćwiczeniami fizycznymi, co pozwala mamom wrócić do formy po porodzie bez rozstawania się z pociechą.

 

Źródło: Organizator