Melisa, Gołębie, Spirits Of The Air

20:00

Kiedy

21.01 - 21.01.2017
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 15 zł

Gdzie

Kolumba 4 - szczeciński loft kultury
ul. Krzysztofa Kolumba 4
Szczecin

Kolejna głośna odsłona cyklu Tego Słucham. Tym razem granie rozpięte gatunkowo od noise rocka po punk rock zagości na 1 piętrze Szczecińskiego Loftu Kultury na Kolumba 4. Zagrają: Melisa, Gołębie i Spirits of The Air.

Melisa

Melisa to poznańsko-warszawskie trio, którego twórczość można określić terminem „muzyka niewygodna”. Są reprezentantami nowej fali polskiego hałaśliwego grania. Znajdziemy w ich muzyce echa takich zespołów jak Ewa Braun, Krzycz czy Smar SW. We wrześniu 2015 wydali swoją debiutancką, świetnie przyjętą płytę „Dla Melizy”. Rozwszeszczany noise rock spotyka się na tym albumie z math rockowymi zmianami rytmu i wykrzyczanymi tekstami o wyraźnie negatywnych skojarzeniach. Jeśli dodamy do tego inne „słabości” Melisy: zacięcie do eksperymentowania i skłonności do generowania radykalnego hałasu, otrzymamy jeden z najciekawszych polskich bendów z głośnych klimatów.

Gołębie

Świat mknie, powstają coraz to nowsze gatunki muzyczne, jednak dla poznańskiego tria ważniejsze niż podążanie za modami jest co innego – granie prosto z trzewi. Stąd Gołębie można by sklasyfikować jako „niezależne gitarki”, ale z dość znaczącym noise rockowym sznytem. Ich utwory wynikają nie z kalkulacji, ale z autentycznego przejęcia się tym, co wokół nich się dzieje. To typ zespołu, który zamiast gadać o niestworzonych konceptach przesiaduje w każdej wolnej chwili w sali prób. Zaangażowanie i pozytywną energię wyczuwa się na ich pierwszej EP-ce zatytułowanej „Dachy”, będącej jak długa szczera rozmowa najlepszych kumpli. Gołębie to pochodzące z Poznania trio: Mateusz Gawinecki, Mikołaj Andrzejewski i Jakub Lemiszewski.

Spirits Of The Air

Chłopaki z Warszawy, związani z takimi zespołami jak The Spouds i Karate Free Stylers. Grają punk rocka z elementami dobrego midwest emo.

Wydarzenie dodane przez użytkownika