Meisinger Music Festival – „Project LA PASSIONE – Bach”

18:00
Meisinger Music Festival
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

15.09 - 15.09.2019
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 75 zł

Gdzie

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie
Św. Ducha 4
Szczecin

Meisinger Music Festival - „Project LA PASSIONE - Bach”

Fot. Materiały promocyjne organizatora

Fragmenty Pasji wg. Św.Jana J.S.Bacha w spektaklu muzycznym opartym o głos, taniec i światło…

Soqquadro Italiano to grupa muzyczna założona w 2011 roku w Bolonii przez Claudio Borgianniego i Vincenzo Capezzuto. To jeden z najbardziej oryginalnych i innowacyjnych zespołów europejskiej sceny muzycznej, który wykracza poza ramy stylu klasycznego. Soqquadro Italiano wykorzystuje wszystkie języki artystyczne, od śpiewania i muzyki, aż po taniec, sztukę wizualną. Niepowtarzalny głos Vincenzo Capezzuto będzie spoiwem całego koncertu.

Repertuar muzyczny grupy sięga od muzyki starodawnej po jazz, pop i muzykę elektroniczną, jednocześnie grupa pozostaje otwarta na nowe kreatywne bodźce, zarówno z artystycznego punktu widzenia, jak i od strony produktywnej, nieustannie badając rodzaj oryginalności – nasycony nieuporządkowanym poczuciem porządku– to kojarzy się powszechnie ze słowem „włoski”.

Vincenzo Capezzuto – tancerz i wokalista, rozpoczynał studia artystyczne jako tancerz w Teatrze San Carlo w Neapolu, stał się wkrótce głównym tancerzem występującym z międzynarodowymi firmami, m.in. z Teatrem San Carlo w Neapolu, Angielskim Baletem Narodowym, Ballet Argentino di Julio Bocca i Aterballetto Mauro Bigonzettiego. W trakcie swojej kariery interpretował balety najważniejszych choreografów XIX i XX wieku, takich jak George Balanchine, August Bournonville, Marius Petipa, William Forsythe, Mauro Bigonzetti, Alvin Ailey, Roland Petit itd.

Jednocześnie kontynuował swoją karierę jako wokalista-solista, współpracując z zespołem L’Arpeggiata prowadzonym przez Christina Pluhar, z którym nagrał 5 albumów dla wytwórni Virgin Classics/Erato, zespołem Accordone oraz EUBO (Orkiestra Barokowa Unii Europejskiej)

Oprócz tego, znany amerykański pisarz Donna Leon zaprasza go, aby zaśpiewał jako solista w jego projekcie „GONDOLA” (Książka + CD), interpretując „Arie da battello veneziane” z XVIII wieku razem z zespołem barokowym Pomo D’Oro prowadzonym przez Riccardo Minasiego oraz niezwykłym występem Cecilii Bartoli. Vincenzo, posiadający „głos”, który wymyka się jakiejkolwiek klasyfikacji z powodu szczególnej barwy, rozciągnięcia i niezwykłej wszechstronności w zakresie różnych gatunków muzycznych, występował jako solista w ważnych instytucjach koncertowych, takich jak: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Wigmore Hall w Londynie, Filharmonia Rzymska, BBC Proms w Londynie, Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, Melbourne Recital Center, Festiwal w Ravennie, Międzynarodowy Zimowy Festiwal w Soczi, Quincena Musical w San Sebastian, Festiwal Muzyczny w Hongkongu, Festiwal Muzyczny w Szanghaju itd.

W 2011 r. założył razem z Claudio Borgiannim zespół Soqquadro Italiano.

Claudio Borgianni – o eklektycznej osobowości, po studiach muzycznych poświęcił się teatrowi, współpracując z różnymi firmami we Włoszech i za granicą.

W 2009 r. napisał scenariusz do Per anima sola o znanym kastracie Senesino,

z Accademią Bizantina na Festiwalu Contemporaneamente Barocco. W 2010 r. współpracował z La Verdi Orchestra przy projekcie poświęconym neapolitańskiej muzyce XVIII w. oraz współpracował jako autor przy tworzeniu płyty CD „Tutta colpa dell’amore”Roberto i Marinelli Ferrich.

Od 2006 r. do 2011 r. kierował firmą Bauci Teatro, realizującą produkcje artystyczne, takie jak „Storia di un fiore che Dio fece nascere per sbaglio” („Historia kwiatu, który Bóg stworzył przez pomyłkę”) o poetce Dinie Ferri, w których proza, taniec i muzyka stają się elementami bazowymi nowego projektu.

W 2011 r. założył razem z Vincenzo Capezzuto zespół Soqquadro Italiano, dla którego realizuje aranżacje muzyczne takich projektów jak: Od Monteverdiego do Mina, Schuberta, projekt Vivaldi, projekt Pasja Bacha. W 2018 r. został zaproszony przez Szeged Contemporary Dance Company do wykonania muzyki w ich nowej produkcji Eurydyka i Orfeusz, która zadebiutuje w Pałacu Sztuk w Budapeszcie. Co więcej, został zaproszony do wykonania nowej produkcji Oratorium na Boże Narodzenie autorstwa Camille’a Saint Saënsa, wykonując aranżację muzyczną dla Soqquadro Italiano i Orkiestry.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Infoludek.pl

Źródło: Organizator