Meisinger Music Festival: Bulgarico

12:30

Kiedy

16.09 - 16.09.2017
godz.: 12:30

Bilety

Bilet: 30zł
Kup bilet

Meisinger Music Festival: Bulgarico

Mie Ogura – flet

Atanas Ourkouzounov – gitara

Program – Schubert, Gershwin, Ourkouzounov

***

Urodzona w Japonii w 1973 roku, Mie Ogura rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku 3 lat, a w wieku lat 7 na flecie.

W roku 1994 Mie Ogura przeprowadziła się do Francji gdzie ukończyła prestiżowe Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris w klasie Pierre-Yves Artaud oraz Sophie Cherrier. Jest także absolwentką Academia Musicale de Chigiana (Włochy) w klasie Aurèle Nicolet (flet) oraz Alain Meunier (kameralistyka). Jest wybitną improwizatorką wykształconą zarówno w sferze muzyki barokowej, jazzowej, a także indyjskiej.

Mie Ogura jest jedną z nielicznych flecistek na świecie które z taką swobodą poruszają się w różnych stylach muzycznych takich jak muzyka klasyczna, współczesna, jazzowa czy folkowa. Regularnie występuje jako solistka i kameralistka w Europie, Japonii, USA, Kanadzie i Australii. Ma na swoim koncie również 7 nagranych płyt.

Współtworzony razem ze swoim mężem Atanasem Ourkozounovem duet fletowo-gitarowy jest jednym z najlepszych tego typu zespołów na świecie.

Jako pedagog jest autorką wielu publikacji dydaktycznych wydawanych w Europie i Japonii. Prowadzi klasę fletu oraz improwizacji w Konserwatorium ‚Jacques Ibert’ w Paryżu.

Atanas Ourkouzounov

Jest jednym z najbardziej interesujących postaci bułgarskiej sceny muzycznej. Gitarzysta i kompozytor z bogatym wykształceniem muzycznym który jest określany mianem jednego z najwybitniejszych twórców naszych czasów piszących na gitarę klasyczną.

W jego języku muzycznym wyróżniają się subtelna zabawa formą, intrygujące rozwiązania rytmiczne i niezwykłe użycie barw. Muzyka Ourkouzounova jest połączeniem uroku i witalności muzyki bałkańskiej ze wszelkimi odcieniami emocji i klasycznej harmonii muzycznej.

Atanas Ourkouzounov dorastał w Sofii (Bułgaria) gdzie w roku 1992 rozpoczął studia w zakresie gitary klasycznej w klasie Dimitara Doitchinova. Później wyjechał do Francji gdzie kształcił się pod kierunkiem tak wybitnych gitarzystów Arnaud Dumond, Alexandre Lagoya czy Olivier Chassain. W Konserwatorium Paryskim studiował gitarę, kameralistykę, analizę muzyczną, etnomuzykologię i improwizację. Uczelnię tą ukończył w 1997 roku z I nagrodą w klasie gitary.

Jako kompozytor jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych konkursach kompozytorskich (« Michele Pittaluga – Città di Alessandria » – Włochy, 1997, « Paolo Barsacchi » – Włochy, 1997, « Il fronimo – Suvini Zerboni » – Włochy, 1998 « Ciudad de Montevideo » – Urugwaj, 1998, « Carrefour mondial des guitares » – Martynika, 1998).

Ourkouzounov napisał ponad 80 utworów na gitarę – w tym utwory na gitarę solo, duety, tria, kwartety, zespoły kameralne oraz 2 koncerty gitarowe. Wiele z tych utworów zostało opublikowanych przez najbardziej renomowane wydawnictwa muzyczne takie jak Doberman-Yppan, czy Henry Lemoine.

Wielu wybitnych gitarzystów regularnie wykonuje jego utwory. Są wśród nich takie nazwiska jak Zoran Dukic, Denis Azabagic, Scott Tennant, Shin-ichi Fukuda, Alberto Vingiano, Eduardo Isaac, Pablo Marquez, Antigoni Goni, Duo Gruber-Maklar, Miscelanea Guitar Quartet, Los Angeles Guitar Quartet, Thibault Cauvin, Dimitri Illarionov, Jérémy Jouve , Carlos Perez, Juan Carlos Laguna , Thomas Muller-Pering, Duo Palissandre, Ensemble Nomad, Patrick Kearney, etc.

Atanas Ourkouzounov koncertuje na całym świecie jako solista oraz w duecie z japońską flecistką Mie Ogura. Do swojego dorobku fonograficznego zalicza 7 własnych albumów oraz ponad 50 płyt innych gitarzystów na których pojawiają się jego kompozycje.

Jako juror konkursów muzycznych czy wykładowca kursów gitarowych pojawia się w najważniejszych ośrodkach gitarowych w Europie, USA, Kanadzie, Chinach czy Japonii. Na stałe prowadzi klasę gitary w Konserwatorium ‚Maurice Ravel’ w Paryżu.

Kup bilet