MDF Festival 2020

19:00

Kiedy

23.09 - 27.09.2020
godz.: 19:00

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

W dniach 23-27 września br. w szczecińskiej filharmonii odbędzie się Music.Design.Form Festival. Trzecia edycja wydarzenia będzie skupiać się na towarzyszących nam na co dzień dźwiękowych pejzażach.

Na festiwal składają się wydarzenia o różnym charakterze: koncerty kameralne i symfoniczne, wystawy, warsztaty, spotkania i dyskusje, happeningi, animacje i prezentacje multimedialne, instalacje, wizualizacje świetlne i brzmieniowe, z udziałem wybitnych twórców z kraju i ze świata. Wszystko połączone jest wspólnym mianownikiem – formą – i wkomponowane w niezwykłą przestrzeń architektoniczną budynku Filharmonii w Szczecinie, tworzy z nią spójną całość.

Zaplanowano trzy bardzo ciekawie zapowiadające się koncerty (będą transmitowane także online), które przeniosą słuchaczy do świata dźwięków inspirowanych przyrodą.

W czwartek 24 września o godzinie 21:00 ciała uczestników i wszystkie ich zmysły ożywimy podczas dedykowanego festiwalowi tanecznego DJskiego live setu Agnieszki Obszańskiej i Łukasza Dziedzica, w czasie którego biały hol Filharmonii zmienimy w płótno dla efektownych wizualizacji.

W piątek 25 września o godzinie 19 :00 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Christian Schumann i z towarzyszeniem pianistki Zuzanny Całki zaprezentuje barwną i obrazową muzykę Ludovico Einaudiego .

26 września o godzinie 20:00 przedpremierowo zabrzmi najnowszy projekt muzyczny Hani Rani i Dobrawy Czocher, którego premiera w postaci płyty planowana jest na początek 2021 roku. Fortepian i wiolonczela, uzupełnione miękkim brzmieniem syntezatorów oraz efektownymi wizualizacjami przeniesie nas do świata najczulszych, inspirowanych naturą, dźwięków.

Wisienką na torcie będzie koncert zespołu Echo Collective w niedzielę 27 września o godzinie 19:00. Artyści przedstawią niesamowity projekt: kwartet smyczkowy Jóhanna Jóhannssona, „12 rozmów z Thilo Heinzmannem”. Spokój i precyzja twórczości i wykonań Echo Collective sprawia, że przemyślana prostota utworów jest przekonująca, a malowane nią pejzaże, choć minimalistyczne, są wyraziste i przekonujące.

MDF wychodzi w miasto – organizatorzy zapraszają na muzyczny spacer z przewodnikiem Przemkiem Głową w sobotę 26 września o godz. 16:00. Spacer ten rozpocznie się w nowej Miejskiej Strefie Harmonii – Syrenich Stawach, gdzie godzinę wcześniej, o 15:00, swój finał będą miały dwudniowe warsztaty dla młodzieży „Dźwięki pod głos”. Podczas plenerowego koncertu wykonane zostaną kompozycje tworzone podczas trwania festiwalu MDF.

Nie zabraknie też efektownych pokazów iluminacji, które zmienią budynek filharmonii w barwne i intrygujące płótno. Wizualizacje autorstwa szczecińskiego Pushka Studio będzie można podziwiać w każdy dzień festiwalu od godz. 20.50 do północy.

Program dostępny na stronie tutaj.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora