Srebrny Lok – konkurs fryzjerski

09:00

Kiedy

13.03 - 13.03.2020
godz.: 09:00

Gdzie

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Inż. Wendy 14
Szczecin

Kategorie


Srebrny Lok - konkurs fryzjerski

Takiego wydarzenia w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia jeszcze nie było! Już w piątek, 13 marca na Łasztowni odbędzie się wielki finał XXVI edycji najsłynniejszego, regionalnego konkursu fryzjerskiego „Srebrny lok” organizowanego przez Zespól Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie. Tym razem inicjatorzy przedsięwzięcia postanowili opuścić mury szkoły i zaprosić wszystkich mieszkańców do podglądania zmagań najzdolniejszych, młodych fryzjerów. Początek konkursy o godzinie 9:00. Wstęp na wydarzenie jest otwarty. Obecnie swój udział potwierdziło już blisko 30 młodych adeptów sztuki fryzjerstwa z całego województwa zachodniopomorskiego. Będzie na co popatrzeć!

Konkurs fryzjerski „Srebrny lok” to od wielu lat tradycja Zespołu Szkól Rzemieślniczych. Co roku młodzi fryzjerzy podejmują wyzwanie zmierzenia się ze sobą w trudnej rywalizacji, której zawsze towarzyszy motyw przewodni. W roku 2020 w konkursie wystartuje trzydziestka młodych ludzi, którzy będą mierzyć się ze sobą w dwóch kategoriach konkursowych:
– Upięcie ślubne
– MOTYW PRZEWODNI 2020: „Folklor – modna scheda po pradziadkach”

Uczestnicy konkursu oceniani będą przez profesjonalne jury. Po wnikliwych ocenach, w których istotna będzie zarówno technika jak i fryzjerska kreatywność komisja wybierze laureatów konkursu.

– 13 Marca w Starej Rzeźni uczniowie-fryzjerzy z całego regionu zmierzą się z dwoma zadaniami; uczesanie fryzury ślubnej i awangarda związana z folklorem. Nie boję się o kreatywność uczniów, bo mamy młodzież o wyrobionym guście i o wielkiej kreatywności. Spodziewamy się mnóstwa warkoczy słowiańskich i wariacji na ten temat, młodzież cofnie się w dawne czasy, przeszłość w modzie może być doskonałą inspiracją- mówi Elżbieta Paprocka, dyrektor Zespołu Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie. – Sposobów na warkocz jest całe mnóstwo, modne są nawet fryzury ślubne gdzie warkocz odgrywa ważną rolę. To wszystko zobaczymy w piątek, bo oni potrafią we fryzjerstwie działać cuda, zobaczymy najlepszych z najlepszych, a oni się przygotowują do tego wielkiego wyzwania od wielu miesięcy. Konkurs „Srebrny lok” ma charakter otwarty, startuje każdy młody fryzjer, który czuje się gotowy do podjęcia tego wyzwania – mówi dyrektor Elżbieta Paprocka.
Konkurs potrwa kilka godzin – każdy zainteresowany śledzeniem zmagań młodych fryzjerów może w piątek odwiedzić Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Zaczynamy o 9:00.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora