Marszałek Pizdudski, Siksa, Suicidebycop

19:45

Kiedy

08.10 - 08.10.2016
godz.: 19:45

Gdzie

Kolumba 4 - szczeciński loft kultury
ul. Krzysztofa Kolumba 4
Szczecin

Marszałek Pizdudski, Siksa, Suicidebycop

★ MARSZAŁEK PIZDUDSKI ONE MAN BAND ★
Marszałek Pizdudski przedstawia się jako jedyny pełnoprawny reprezentant powołanego przez siebie do życia gatunku blus-kantry-pank –połączenia śmiałej idei one man band, czyli człowieka-orkiestry, korzeni bluesa i country, czyli amerykańskich gitarzysto-wokalistów z początku ubiegłego stulecia i bezkompromisowego podejścia do materii twórczej, właściwego punk rockowi. To ostatnie najsilniej przejawia się w lirykach Marszałka – pełnych wulgaryzmów, brutalnych prawd o życiu i śmierci, opowieści o ciemnych stronach miasta ale i tęsknoty za minionymi latami i utraconą miłością. Muzycznie Marszałek najczęściej sięga po surowe zagrywki bluesowe, dzielnie akompaniując sobie nogami na zestawie perkusyjnym. Marszałek Pizdudski One Man Band to solowy projekt Piotra Markowskiego – basisty, wokalisty i tekściarza związanego ze szczecińskimi zespołami Vespa, Pomorzanie i grupą performerską Wielkie Pomorze.

★ SUICIDEBYCOP ★

Coraz bardziej rozpoznawalna toruńska załoga grająca old school hardcore w klimatach starego Black Flag i nowego OFF. Brzmieniowo to gratka dla fanów amerykańskiej szkoły grania, a tekstowo dla wszystkich tych, którzy mają dość irytującej codzienności. Mają na koncie sporo koncertów i dwa wydawnictwa nagraniowe. To najnowsze ukazało się w tym roku na winylu dzięki Melina Crew Records.

★ SIKSA ★

Siksa to intrygujące połączenie sztuki krytycznej, literatury współczesnej i punkowej energii. Powstały w połowie 2014 roku duet podczas tego co nazwiesz „występem” czy „koncertem”, zniszczy wszystko co rozumiesz przez te ograniczone słowa. Tak naprawdę SIKSA to tylko wokal i gitara basowa. Albo AŻ wokal i gitara basowa. Ograniczone instrumentarium kontrastuje z NADekspresją wokalistki, elementami monodramu, kontrowersyjną narracją i ekstrawaganckimi kostiumami. Naszpikowane mową potoczną teksty Alex Dudczak poruszają niewygodne kwestie feministyczne, polityczne i społeczne, ale pełne są również zaskakującego humoru czy pretensjonalnych odniesień do popkultury i codzienności. SIKSA hasa zarówno po imprezach punkowych, jak i po galeriach sztuki współczesnej, imprezach literackich czy teatralnych. Nie boi się grać w klubach, w plenerze, na skłotach czy prywatnych mieszkaniach.

Wydarzenie dodane przez użytkownika