Marsz Różowej Wstążki 2019

12:00
Marsz Różowej Wstążki 2019
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

19.10 - 19.10.2019
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Urząd Miasta Szczecin
pl. Armii Krajowej 1
Szczecin

Kategorie


Marsz Różowej Wstążki 2019

Fot. Materiały promocyjne organizatora

Szczecinianki i szczecinianie przejdą ulicami Szczecina w barwnym, wesołym korowodzie Marsz Różowej Wstążki przeciwko rakowi piersi! Zabierz ze sobą mamę, siostrę, ciocię, przyjaciółkę. W  Kobietach drzemie wielka moc dzięki, której mogą sobie nawzajem pomagać.

Podczas marszu będzie utrwalana wiedza na temat samobadania piersi. Na mecie organizatorzy będą czekali na Ciebie wraz z licznymi specjalistami, który opowiedzą Tobie o wielu ciekawych kwestiach, dotyczących zdrowia!

Różowy to kolor radosny, energetyczny i większości z nas kojarzący się z landrynkami lub ubrankami małych dziewczynek. Mamy często ubierają swoje pociechy na różowo, tak aby czuły się jak księżniczki z bajek.  Organizatorzy chcieliby dla siebie i naszych Księżniczek jak najlepszego życia, jednak ono nas czasami zaskakuje i słyszymy: „To rak piersi”.

Wiele z nas przeżywa wtedy głębokie załamanie nerwowe, w głowie pojawiają się czarne myśli lub wręcz przeciwnie, bagatelizujemy problem nie chcąc się z nim zmierzyć, udajemy, że nic się nie stało, lub rzucamy się w wir pracy, bo ona pozwala zapomnieć.

Rak piersi jest chorobą, z którą spotykamy się obecnie na co dzień. Prawie każda z nas ma w rodzinie jakąś kobietę, którą dotknęła ta choroba. Na takie statystyki nie możemy pozostać obojętne. Możemy zatroszczyć się o siebie poprzez edukację i profilaktykę. Nieprzypadkowo, to właśnie mężczyźni, nasi partnerzy, większości przypadków wykrywają zmiany nowotworowe w piersiach swoich partnerek. Nadszedł czas, aby to zmienić.

Dołącz do różowej rewolucji, bo różowy to również kolor świadomych kobiet, kobiet, które o siebie dbają, bo wiedzą, że zdrowie jest dla nich najważniejsze. Tylko zdrowie pozwoli im bowiem odpowiednio zadbać o rodzinę, pracę i realizować się w życiu.

Źródło: Organizator