Mariusz Kalaga

19:00

Kiedy

07.03 - 07.03.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 50 - 60 zł
Kup bilet

Gdzie

Teatr Lalek Pleciuga
plac Teatralny 1
Szczecin

Mariusz Kalaga

Mariusz Kalaga ponownie w Szczecinie na Dzień Kobiet.

Po ubiegłorocznym sukcesie i owacjach na stojąco – Mariusz powraca z nowym materiałem z jeszcze większą energią! Nie zabraknie country, szlagierów, popu, rocka, dobrego humoru i … różyczek dla Pań.

Mariusz Kalaga – Polski wokalista spod znaku kilku gatunków muzycznych. Obdarzony wspaniałym głosem, stąd często nazywany jest „Roy’em Orbisonem znad Wisły”. Na swoim koncie ma uczestnictwo w wielu festiwalach w kraju i za granicą: Niemcy, Austria, Francja, Turcja, Włochy, Hiszpania, Jugosławia, Algieria, USA.

Zadebiutował w wieku pięciu lat w przedszkolu. Jako nastolatek należał do zespołu „Cordis Christi”, grającego muzykę religijną. W drugiej połowie lat 70. uczęszczał do technikum budowlanego w Będzinie. W tym czasie założył kabaret „Agrafka”. Równocześnie śpiewał w grupach – „Buda Folk” i „Unisono”. Potem przyszedł czas na studia – wybrał fizykę na katowickim Uniwersytecie Śląskim. W 1980 roku wystąpił na Festiwalu Piosenki Studenckiej, gdzie zdobył główną nagrodę Złotego Gwoździa za autorską piosenkę „Monopolowy Blues”. Jest także absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Nowym kierunkiem jego kariery okazał się utwór „Jedna z Gwiazd”, który stał się hitem wielu rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych oraz kilkumilionowych odsłon w internecie. Dzisiaj żaden koncert nie może odbyć się bez wykonania tego przeboju. Tę piosenkę znają i śpiewają wszyscy.

Źródło: Organizator

Kup bilet