Marek Napiórkowski WAW-NYC

19:00

Kiedy

07.11 - 07.11.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 75 zł
Kup bilet

Gdzie

Stara Rzeźnia
Wojska Polskiego 184
Szczecin

Marek Napiórkowski WAW-NYC

Najwyższa jakość muzyki na scenie w Starej Rzeźni!

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – dziesięciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku.

Podczas osiemnastoletniej współpracy z Anną Marią Jopek Napiórkowski partycypował we flagowych projektach artystki, będąc jednocześnie jej najbliższym muzycznym partnerem. Spośród wielu przedsięwzięć z AMJ warto wymienić album Pat Metheny & Anna Maria Jopek „Upojenie” oraz będący uwieńczeniem tej współpracy koncert „Upojenie” z Patem Metheny w Sali Kongresowej w Warszawie; trasy „ID” oraz „Jo&Co” z udziałem Richarda Bony, Mino Cinelu i Dhafera Youssefa; wspólny koncert z Ivanem Linsem oraz projekty: „Polanna” z udziałem Gonzalo Rubalcaby i Gila Goldsteina oraz „Sombremesa” (w wersji koncertowej) z udziałem luzofońskich muzyków jak Yami, Marito Marquez czy João Balão.

Jako współproducent i autor większości kompozycji od kilkunastu lat towarzyszy karierze Doroty Miśkiewicz. Uczestniczył w niezliczonej ilości projektów i nagrań wielu artystów.

Premierowy materiał z najnowszej płyty Gitarzysty „WAW-NYC”, której skład tworzą znamienici przedstawiciele warszawskiej i nowojorskiej sceny jazzowej: światowej sławy perkusista – Clarence Penn, rozchwytywany polski basista – Robert Kubiszyn, nominowany do Nagrody Grammy pianista Manuel Valera oraz „Pierwsza Gitara RP” – Marek Napiórkowski.

Płyta „WAW-NYC” przyniosła Markowi Napiórkowskiemu dwie nominacje do tegorocznej Nagrody Muzycznej Fryderyk: w kategorii Jazzowy Album Roku oraz Artysta Roku.

„WAW-NYC” ma w sobie piękne brzmienia, klimat, różnorodność, poezję, jazzowy feeling, melodyjność – można by dalej wymieniać. To muzyka, która jest sumą oczekiwań i kontynuacją tego, czego czasem brak wielkim „wypalonym”. Dopracowane utwory, w których nie słychać przypadkowych dźwięków. Inteligentna, wyważona, a zarazem znakomita technicznie gra gitarzysty. Wszystko to sprawia, że płyty słucham godzinami i ciągle mi mało. Chciałoby się powiedzieć – magia dźwięku, antidotum na rzeczywistość za oknem.” [Marek Brzeski, Jazzpress]
 
Źródło: Organizator

Kup bilet