Maraton czytania: Mit – miłość – poezja. Owidiusz (od lat 18)

17:00

Kiedy

23.03 - 23.03.2018
godz.: 17:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Książnica Pomorska - Aula
ul. Podgórna 15/16
Szczecin

Maraton czytania: Mit – miłość – poezja. Owidiusz (od lat 18)

23 marca 2018 roku ogłoszono dniem międzynarodowego czytania „Metamorfoz” Owidiusza w ramach Festival Europeen Latin Grec „2018 MÉTAMORPHOSES!”.  Wraz z innymi Europejczykami odbędzie się maraton czytania – wielkie, wiosenne czytanie Owidiusza, najsłynniejszego rzymskiego piewcy miłości. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do Auli Książnicy Pomorskiej.

Maraton czytania trwać będzie ok. 2-3 godzin. Do głośnego czytania zaproszeni zostaną goście – osoby znane i rozpoznawane w Szczecinie – ale także wszyscy chętni do czynnego jak i biernego uczestnictwa w spotkaniu z piękną tradycją europejską.

Celem międzynarodowego dnia czytania „Metamorfoz” Owidiusza jest zebranie jak najszerszego grona osób – czytelników i słuchaczy, by wspólnie odczytać wybrane fragmenty mitologicznego eposu wielkiego, rzymskiego poety. Przypomnienie pięknych, dramatycznych i pouczających historii Hiacynta, Pigmaliona, Perseusza i Andromedy, Jazona i Medei, Ledy, Europy, Ariadny i innych postaci ze świata mitów grecko-rzymskich. Dzięki krótkim wystąpieniom fachowców – literaturoznawców, historyków i psychologów – uczestnicy spotkania posłuchają drobnych fragmentów „Metamorfoz” w oryginalnym języku, dowiedzą się więcej o samym poemacie i o mitach, które stanowić będą przyczynek do rozmowy na odwieczne i nieprzemijające tematy związane z miłością, jak zazdrość, zdrada, nieśmiałość, odrzucenie. Przybliżona zostanie także postać samego Owidiusza i jego wiecznotrwały dorobek literacki.

Źródło: Organizator