Lutosławski, Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci

10:00

Kiedy

06.12 - 06.12.2016
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: 35 zł
Kup bilet

Gdzie

Miejski Ośrodek Kultury w Policach
ul. Siedlecka 1a
Police

Lutosławski, Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci
Kotek”, „O Panu Tralalińskim”, „Taniec”, „Warzywa”, „Idzie Grześ”, „Ptasie plotki”… i inne piosenki znane dzieciom i dorosłym. Wyjątkowa muzyczna propozycja dla najmłodszych na Mikołajki, tylko w Policach!

Dorota Miśkiewicz i Kwadrofonik (jednej z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych i niezwykłego kwartetu tworzonego przez dwoje pianistów i dwoje perkusistów) wzięli na warsztat „Piosenki dla dzieci” Lutosławskiego. Piosenki pisane do tekstów Tuwima i proponują ich barwne, nowoczesne, ale realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowania.

Prezentowane podczas koncertu piosenki, mające często formę zabawnych, rymowanych opowiastek, bawią i uczą najmłodszych, są dla nich podróżą do magicznych dźwięków wydobywanych z kilkudziesięciu instrumentów (m.in. marimby, ksylofonu, cajonu, cymbałów, udu, kalimby, gongów…). Dorosłym odbiorcom koncert daje natomiast możliwość poznania typowej dla Lutosławskiego, nowoczesnej i złożonej harmonii, jest powrotem do czasów, gdy wyobraźnia była nieograniczoną siłą, a bajki zawsze kończyły się dobrze.

Elementem uatrakcyjniającym koncert są wizualizacje artystki Jago VJ, zwyciężczyni najważniejszego w Polsce konkursu sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest.

Wykonawcy

Dorota Miśkiewicz – śpiew
Emilia Sitarz– fortepian
Bartłomiej Wąsik – fortepian
Magdalena Kordylasińska – instrumenty perkusyjne
Miłosz Pękala – instrument perkusyjne
Jagoda Chalcińska (JAGO VJ) – wizualizacje

Wydarzenie dodane przez użytkownika

 

Kup bilet