Looking for music

18:00

Kiedy

09.12 - 09.12.2018
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 100-120 zł
Kup bilet

Gdzie

Teatr Polski - Scena na Łasztowni
Energetyków 40
Szczecin

Looking for music

Koncert „Looking For Music” – premiera w Szczecinie!

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na koncert własnej produkcji, który łączy w sobie różne gatunki muzyczne zespajając je w jedną historię. Ponad 50 artystów, w tym zespół Guitars Project, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, Kwartet Porteño i znani soliści wystąpią na jednej scenie wykonując specjalnie zaaranżowane i skomponowane na tę okazję utwory. Muzycy połączą twórczość operetkową i musicalową z przebojowym rockiem. Takiego wydarzenia w Szczecinie jeszcze nie było!

Na scenie chórowi i zespołom towarzyszyć będą znakomici artyści, jak m.in.: charyzmatyczna śpiewaczka operowa Iwona Handzlik, wokalista jazzowy nazywany polskim Frankiem Sinatrą – Marcin Jajkiewicz, kompozytor, aranżer i pianista Marcin Matecki oraz wirtuoz, grający na tak unikatowych instrumentach jak duduk – Maciej Marcinkowski. Koncert poprowadzi pomysłodawca projektu – Tomasz Honig.

Wspaniali wykonawcy, pochodzący przede wszystkim ze Szczecina, wprowadzą nas w magiczny świat muzyki. Na scenie usłyszymy ponadczasowe utwory, takie jak: „Somewhere Over The Rainbow”, „ You Raise Me Up”, „Who Wants To Live Forever”, „Katedr Świat”, „My Oh My”, „Time To Say Goodbye”, „Caruso” czy „Phantom Of The Opera”. Uzupełnią je przygotowane specjalnie na tę okazje autorskie utwory oraz aranżacje rock-fusion w wykonaniu poszerzonego składu zespołu Guitars Project. Artyści zaprezentują mieszankę gatunków muzycznych, w której każdy znajdzie coś dla siebie! Miks gatunków i stylów sprawi, że publiczność jeszcze długo wspominać będzie to wyjątkowe wydarzenie.

Guitars Project – jeśli ktoś kiedykolwiek pomyślał, że aranżacje instrumentalne utworów mogą być nudne, z pewnością nigdy nie słyszał grupy Guitars Project. Zespół powstał w 1991 r. z inicjatywy Dariusza Kurmana. Grupa to eksperymentalna forma wypowiedzi artystycznej oparta wyłącznie na aranżacjach instrumentalnych oraz eklektyzmie muzycznym. Guitars Project tworząc z ogromnym zaangażowaniem muzykę, stara się łączyć nowoczesne elementy brzmieniowe i aranżacyjne, oparte na harmoniczno-melodycznej współpracy gitary prowadzącej i basowej, które wspiera m.in. rockowo osadzona perkusja. W projekcie „Looking For Music’ zespół wystąpi w poszerzonym składzie. Do muzyków grupy Guitars Project: Dariusza Krzysztofa Kurmana (gitary), Piotra Wojciechowskiego (perkusja), Odysseasa Karalisa (instrumenty klawiszowe) dołączą goście: Wiktor Szostak (instrumenty klawiszowe), Marcin Matecki (aranżacje, instrumenty klawiszowe, kierownictwo artystyczne), Paweł Grzesiuk (bas elektryczny), Maciej Bosy Marcinkowski (duduk, klarnet, saksofony) oraz Maciej Kaźmierski (perkusja).

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie – 40-osobowy chór pod dyrekcją dr hab. Sylwii Fabiańczyk-Makuch istnieje na scenie muzycznej już 15 lat. Zespół szybko stał się wizytówką miasta i regionu, szerząc morską tradycję w kraju i poza jego granicami. Grupa artystów ma na swoim koncie setki koncertów, kilkanaście międzynarodowych tournée, kilkadziesiąt głównych nagród uzyskanych na prestiżowych festiwalach chóralnych w kraju i za granicą, pięć płyt CD oraz liczne prawykonania dzieł muzyki współczesnej. Repertuar zespołu jest niezwykle barwny i różnorodny – zawiera zarówno klasyczną literaturę chóralną, jak i muzykę popularną w oryginalnych aranżacjach, przełamując stereotyp postrzegania chóru. Przez ostatnie 10 lat chór zdobył na najważniejszych krajowych i międzynarodowych konkursach ponad 40 głównych nagród festiwalowych, w tym 9 Grand Prix (m.in. w Rosji, Słowacji, czy na Litwie), ponad 20 Złotych Medali, a także otrzymał liczne nagrody uznaniowe instytucji kultury. Zespół odwiedził ponad 15 krajów świata, m.in. Włochy, Francję, Hiszpanię, Turcję, Macedonię, Maltę, Ekwador, Rosję czy Kanadę.

Kwartet Porteño – najpierw w 2015 r. powstało trio utalentowanych artystów: Stella Karalis, Anna Kosińska i Michał Rudziński. Trójkę młodych instrumentalistów połączyła pasja do muzyki kameralnej. Spotykając się jeszcze w trakcie studiów, każde z osobna, czerpiąc inspiracje z wielu projektów muzycznych, wniosło do zespołu swoje doświadczenia. W roku 2017 dołączył do nich Rafał Pomorski, uzupełniając tym samym pełnie brzmienia. I tak z Tria, powstał Kwartet, który z sukcesem realizuje swoje założenie: dawać ludziom radość muzyką. Efektem ich wspólnej pracy jest szeroki repertuar wywodzący się z muzyki klasycznej, oraz szeroko pojętej muzyki rozrywkowej.

Iwona Handzlik – wyjątkowo oryginalna i charyzmatyczna śpiewaczka operowa (sopran liryczno – koloraturowy). Osobowość sceniczna, dla której śpiew jest jak bezpieczna przystań, do której artystka zaprasza publiczność, pokazując głęboko ukryte emocje. Sopranistka ukończyła Akademię Muzyczną w klasie śpiewu solowego w Katowicach. W 2004 roku otrzymała stypendium Socrates-Erasmus w mieście Lubeck (Niemcy). W 2006 r. zadebiutowała rolą Adeli w Operze Narodowej w Warszawie podczas koncertu sylwestrowego. W latach 2006 – 2011 została solistką Opery Wrocławskiej kreując niezapomniane pierwszoplanowe role sopranowe. Od 2011 do 2016 r. odbyła tournée po Belgii, Holandii i Francji. Koncertowała w Kanadzie, Tajlandii, Niemczech, Czechach oraz Włoszech. Współpracowała z Operami: Krakowską, Wrocławską, Śląską; filharmoniami: Zabrzańską, Wałbrzyską, Gorzowską oraz licznymi teatrami muzycznymi. Aktualnie jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych śpiewaczek operowych w Polsce i Europie środkowej.

Marcin Jajkiewicz – wokalista jazzowy, rozrywkowy, uważany przez wielu za polskiego Franka Sinatre. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestnik wielu programów rozrywkowych, takich jak Szansa na sukces, Idol. Jest laureatem nagrody Festiwalu Jedynki z Sopotu oraz wokalistą w zespole Tango Corazon Quintet Marcina Wyrostka. Gościnnie występuje również w popularnym muzycznym show telewizyjnym „Jaka to Melodia”. W roku 2012 został zaproszony do współpracy z Grażyną Brodzińską, z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej Polski. Wielokrotnie śpiewał na jednej scenie m.in. z: Edytą Górniak, Marylą Rodowicz, Justyną Steczkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Bem, Marią Sadowską czy Krzysztofem Krawczykiem.

Źródło: Organizator

Kup bilet