Łona, Webber i The Pimps

21:30

Kiedy

07.10 - 07.10.2016
godz.: 21:30

Bilety

Bilet: 35/45 zł

Gdzie

Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 2
Szczecin

Łona, Webber i The Pimps

Nawiasem koncertując

czyli Łona i Webber ruszają w trasę po Polsce (i nie tylko)

Nowy album Łony i Webbera to prawdopodobnie jeden z ważniejszych muzycznych akcentów roku i niewątpliwie najlepsza z dotychczasowych płyt duetu. Nawiasem mówiąc na dobre już rozgościła się na OLIS-ie, a singlowy Błąd zebrał ponad 3 miliony wyświetleń w sieci. To doskonały moment, by w końcu ruszyć w trasę. Najlepiej, zabierając ze sobą zgraję muzyków.

Ci dwaj mają tradycję – co kilka lat powracać w wielkim stylu. Nie inaczej było w przypadku najnowszej płyty, która pojawiła się po długim okresie względnej ciszy, błyskawicznie zyskując uznanie fanów. Na Nawiasem mówiąc Łona znów po mistrzowsku czerpie z bogactwa polszczyzny, opisując sprawy uniwersalne przez pryzmat swojego pokolenia, które od poprzedniego albumu zmieniło nieco punkt siedzenia. Produkcje Webbera cechuje za to daleko posunięta oszczędność, która wydobywa z każdego dźwięku jego istotę, umiejętnie łącząc innowacyjność z korzeniami.

Tak jak Nawiasem mówiąc daleko  do typowej hip-hopowej płyty, tak i koncertowa formuła szczecinian odbiega od klasycznego rapowego widowiska. Zamiast wyeksploatowanego schematu „raper i dj” dostajemy bowiem Łonę i Webbera w rozbudowanej formie, z muzykami z projektu The Pimps, która stanowi zupełnie inną muzyczną opowieść.

Na nadchodzących koncertach będzie można usłyszeć przede wszystkim materiał z Nawiasem mówiąc – również te utwory, które dotąd nie były wykonywane na żywo. Poza tym nie zabraknie starszych kawałków w nowych aranżacjach.

Źródło: Organizator