„LiederLauschen am Rand” Zasłuchani – Festiwal Piosenki Na Pograniczu

12:00

Kiedy

27.07 - 28.07.2019
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: 6-60 €

Gdzie

Theater am Rand - Oderbruch Zollbrücke
most Zollbrücke
Oderbruch

„LiederLauschen am Rand” Zasłuchani – Festiwal Piosenki Na Pograniczu

W dniach 27-28 lipca 2019 na historycznym obszarze Oderbruch (Kotliny Freienwaldzkiej) odbędzie się festiwal polsko-niemieckiego sąsiedztwa – LiederLauschen Am Rand: Zasłuchani – Festiwal Piosenki Na Pograniczu. Program uświetnią występy 12 fantastycznych zespołów pochodzących z obu stron Odry, cała gama regionalnych specjałów, rozmaite warsztaty, spotkania oraz ekspresowe kursy polskiego i angielskiego poprowadzone przez ekspertki językowe stojące za kursami w aplikacji Babbel. Nie zabraknie też spacerów wzdłuż granicy, wspaniałych wschodów i zachodów słońca i innych atrakcji, także dla najmłodszych.

Program

We współpracy z festiwalami Transvocale oraz polskim festiwalem Wake Up and Live organizatorzy zaprosili mniejsze i nieco większe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Z Berlina przyjadą m.in. Riders Connection i Bubba Ho-Tep, z Poznania – Krambambula, a ze Szczecina – grupa OHO!KOKO. W efekcie będziemy mieć do czynienia z mieszanką takich gatunków jak niezależna odsłona electro, indie blues rock, ukulele pop, muzyka uliczna czy polystylistic heartpop.

Ekspertki z działu dydaktyki w Babbel, firmie tworzącej aplikację do nauki języków, skupią się podczas festiwalu na zagadnieniu języka i komunikacji. Na miejscu będzie można wziąć udział w warsztatach i kursach, które ułatwią porozumienie się z festiwalowiczami z kraju sąsiada.

Ponadto w ramach interaktywnych warsztatów poprowadzonych przez zespół ze Szkoły Wyższej Zrównoważonego Rozwoju z Eberswalde (HnEE) zarówno starsi, jak i młodsi festiwalowicze będą mogli dowiedzieć się więcej na temat różnych zagadnień związanych z ekologią.

Line-up:
Sobota: Bubba Ho-Tep, Teresa Bergman, Krambabula, Stereochemistry, ZUSTRA, Koszau,
The Benja Men, Marie Meister
Niedziela: Riders Connection, Petra Nachtmanova, Brodazce Live Act, Oho!Koko,
Julia Bilat & Felix Komoll, Trupięgi, Egon

Źródło: Organizator